Valentinovi LCHF recepti – brez moke in dodanega sladkorja

Te za valentinovo premami romantikš Razmišljaš o unikatnem darilu za svojo ljubljeno osebo? Kaj praviš na sladko presenečenje, ki ga ustvariš kar v svoji kuhinji? Preizkusi LCHF recepte za valentinove sladice, ki sta jih zate pripravila Staša in Uroš.

LCHF rdeča žametna torta

Uroš Sobočan, danger-men-cooking-lchf.blogspot.si



Prvi recept iz serije receptov z valentinovim pridihom je rdeča žametna torta. Je zanimiva na pogled ter brez moke in dodanega sladkorja . Sestavine so za torto premera 18 cm.

Sestavine za biskvit:

3 jajca
4 žlice razmaščene mandljeve moke Sukrin
3 žlice sladila Sukrin Melis
aroma maline (Etol)
1 čajna žlička sode bikarbone
1 žlica sladila Sukrin Melis, raztopljenega v ca. 100 ml vode (za navlažitev biskvita)

Sestavine za kremo:

250 g grškega jogurta (ali maskarpone sira)
burbonska vanilja v prahu (Spar bio)
2 lista želatine (Spar bio)

Sestavine za premaz:

sladka smetana

Priprava:

Beljake ločimo od rumenjakov in jih stepemo v trd sneg. Dodamo rumenjake, sladilo Sukrin Melis in premešamo. Na koncu dodamo še sodo bikarbono, aromo maline in razmaščeno mandljevo moko Sukrin. Premešamo in zlijemo v pekač, ki smo ga premazali z maslom. Pečemo približno 15 minut pri 180 Ë™C. Če je biskvit pečen, preverimo tako, da ga prebodemo z zobotrebcem. Če na njem ni sledi, je pečen. Ko je biskvit pečen, ga vzamemo iz pečice, navlažimo z mešanico Sukrin Melisa in vode (uporabimo čopič) in pustimo, da se ohladi.

Kremo pripravimo tako, da grškemu jogurtu dodamo vaniljo in želatino, pripravljeno po navodilih na embalaži in dobro premešamo. Ohlajen biskvit prerežemo na pol in spodnjo polovico premažemo s kremo iz grškega jogurta. Prekrijemo z drugo polovico biskvita in iz vseh strani premažemo s stepeno sladko smetano. Torto postavimo v hladilnik vsaj za tri ure.

LCHF rdeča žametna torta

Beli pralineji z malinami

Staša Grom, dipl. dietetičarka, www.fitkuhinja.si

Beli pralineji so odlično darilo za valentinovo, saj jih lahko zapakirate v lično prozorno vrečko ali celo naredite domačo bonboniero.

Sestavine (ca. 12-15 pralinejev):

50 g kakavovega masla
15-20 g sladila Sukrin Melis
25 g beljakovinskega praška z okusom vanilje Iso Whey Zero
vanilja v prahu ali tekoči izvleček
suhe maline (ali jagode ali goji jagode)

Priprava:

Kakavovo maslo segrejemo in mu z metlico primešamo sladilo Sukrin Melis. Nato dodamo beljakovinski prašek in vaniljo. Dobro premešamo in maso vlijemo v model za praline. Po želji posujemo s suhimi malinami, oreški, kokosovimi kosmiči ipd. Postavimo v hladilnik, dokler se masa ne strdi.

Beli pralineji z malinami
Bemumast!

Sočni LCHF mafini

Uroš Sobočan, danger-men-cooking-lchf.blogspot.si

So ti všeč mafini? Z malce spretnosti jih lahko lepo dekoriraš, tako da bodo v znamenju valentinovega. Mase je za 12 mafinov.

Suhe sestavine:

120 g razmaščene mandljeve moke Sukrin
80 g razmaščene kokosove moke Sukrin
1 zvrhana žlica indijskega trpotca
1 čajna žlička sode bikarbone
2 žlici sladila Sukrin Melis

Mokre sestavine:

3 jajca
30 g raztopljenega masla
250 g pasirane skute
zamrznjene maline (ca. 3 maline na 1 mafin)
voda po potrebi

Dekoracija:

stepena sladka smetana
1 čajna žlica sladila Sukrin Melis
burbonska vanilja v prahu

Priprava:

Najprej med sabo premešamo suhe sestavine, nato premešamo še mokre sestavine. Mokri masi med mešanjem počasi dodamo suho. Dobro premešamo. Če je masa pregosta, dodamo nekoliko vode. Ne pretiravajmo s količino, saj bodo drugače mafini preveč mokri. Masa mora biti kompaktna.

Pekač za mafine obložimo s papirnatimi modelčki in jih do polovice nadevamo z maso. V vsakega damo tri maline in nato pekač do vrha nadevamo z maso. Pečemo pri 200 Ë™C približno 30 minut oziroma tako dolgo, da robovi mafinov postanejo zlato-rjave barve. Mafine vzamemo iz pekača in pustimo, da se ohladijo.

Pred postrežbo jih dekoriramo s stepeno sladko smetano, ki smo ji primešali sladilo Sukrin Melis in burbonsko vaniljo. Mini srčke naredimo iz marcipana po TEM receptu, s tem da masi primešamo malo arome maline (Etol).

Sočni LCHF mafini

Valentinov čokoladni srček

Staša Grom, dipl. dietetičarka, www.fitkuhinja.si

Valentinov čokoladni srček je zelo preprosta tortica brez moke in dodanega sladkorja, primerna za ljubitelje prehrane LCHF. Namesto Sukrin mandljeve moke lahko uporabite 150 g mletih mandljev. Namesto čokoladnega obliva lahko tortico potresete s sladilom Sukrin Melis, nadomestilom sladkorja v prahu brez kJ/kcal.

Sestavine (za srednje velik tortni model v obliki srčka):

3 jajca
70 g sladila Sukrin Gold
150 g temne čokolade
150 g masla
100 g razmaščene mandljeve moke Sukrin
40 g mandljevih lističev

Priprava:

Z električnim mešalnikom stepemo zmehčano maslo, da nastane penasta zmes. Posebej penasto umešamo rumenjake in sladilo Sukrin Melis ter jih dodamo k maslu. Nato dodamo stopljeno temno čokolado in mandljeve lističe ter vse skupaj premešamo, da nastane gladka zmes. Na koncu previdno z metlico primešamo čvrsto stepen beljakov sneg. Maso zlijemo v model v obliki srčka in pečemo približno 30 minut pri 160 Ë™C.

Valentinov čokoladni srček
Stašina fit kuhinja

Malinova panna cotta

Staša Grom, dipl. dietetičarka, www.fitkuhinja.si

Panna cotto lahko naredimo tudi tako, da osnovni masi primešamo zmiksano sadje. Za valentinov pridih je najbolje uporabiti nekaj rdečega, torej maline ali jagode. Tako pripravljena panna cotta je odlična, poleg tega pa popolnoma brez dodanega sladkorja in primerna za prehrano LCHF.

Sestavine (tri manjše ali dve večji panna cotti):

200 g zamrznjenih ali svežih malin
250 ml tekoče sladke smetane
3 žlice sladila Sukrin Melis
1 vaniljev strok
3 listi želatine
poljubna dekoracija

Priprava:

Maline damo v kozico in jih pričnemo segrevati. Dodamo jim sladilo Sukrin Melis, premešamo in segrevamo, dokler ne postanejo tekoče. Odstavimo, malo ohladimo in jih zmiksamo do stopnje, ko je masa popolnoma gladka. Malinovo maso pretočimo v merilno posodo, mora je biti ca. 200 ml, če je je več, bomo uporabili manj smetane, sicer pa več – skupne mase mora biti 450 ml.

Sladko smetano s prerezanim vaniljevim strokom segrejemo skoraj do vretja in kuhamo nekaj minut. Odstavimo in dodamo želatino, pripravljeno po navodilih na embalaži. Nato primešamo malinovo maso.

Maso pretočimo v dva ali tri lončke za puding/panna cotto, ki smo jih prej splaknili s hladno vodo. Panna cotte vsaj za štiri ure postavimo v hladilnik. Pred postrežbo lončke za nekaj sekund pomočimo v vročo vodo, da panna cotto lažje stresemo na krožnik. Po želji okrasimo s stepeno sladko smetano in malinami.

Malinova panna cotta

Dober tek 🙂

Za več receptov obišči spletni strani www.fitkuhinja.si in danger-men-cooking-lchf.blogspot.si

KLIKNI IN OCENI ČLANEK

Tvoja ocena šteje…

Sorodni članki

TOP izdelki po odličnih cenah


Dodaj odgovor

Vaš e-naslov ne bo objavljen. * označuje zahtevana polja