Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Warrior Solo Bar 35 g One More razprodaja

Danes je To sep 17, 2019 18:11

MaXXimum Portal - KRAJA VSEBIN

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

Stasa

Uporabniški avatar

Sugar Free

Vnosov: 4235

Odgovor Pe feb 23, 2007 03:20

MaXXimum Portal - KRAJA VSEBIN

Danes sem bila opozorjena, da se na neki spletni strani pojavljajo članki, ki sumljivo spominjajo na mešanico avtorsko zaščitenih člankov z Maxximum Portala. Sploh ne bom komentirala, da je bil "avtor" z omenjene strani pred nekaj časa žE OPOZORJEN s strani ene izmed avtoric serije člankov, objavljenih pri nas. Očitno gospodu še vedno ni jasno, da se tujih člankov pač ne krade, četudi se jih preoblikuje tako, kot bi to storil osnovnošolec, ki mora napisati spis in na internetu najde takega z enako tematiko ... copy/paste je preveč očitna poteza, zato pa, gremo - pa malo obrnimo kak stavek, dodajmo nekaj vejic, nekaj jih izpustimo, pika tja, klicaj sem ... Pa imamo nov članek :/

Kljub temu, da je ob vsakem naslovu članka jasno navedeno, da je avtorsko zaščiten in le klik vstran uradno pravno obvestilo, ki pojasnjuje vsem tistim, ki jih zasrbijo prsti, da bi se polastili tujega truda ... še enkrat:

Vsi prispevki (članki, reportaže), fotografije ter ostalo gradivo na straneh Maxximum Portala so avtorsko zaščiteni. Zbiranje dokumentov (delno ali v celoti) s teh strani z namenom razmnoževanja, trženja vsebine ali kakršnega koli drugega posredovanja ne glede na obliko je strogo prepovedano, razen v primeru pisnega soglasja lastnika strani in ob izpolnjevanju naslednjih pogojev:

- ob dokumentu mora biti na vidnem mestu naveden avtor, povezava na izvorno stran ter viden logotip Maxximum Portal

- vsebine dokumentov ni dovoljeno spreminjati

Avtorska in sorodne pravice - kaj je to?

http://www.uil-sipo.si/index.php?id=149
"You are what you eat." "I need to eat a skinny person" ;)

Facebook: FIT KUHINJA
<< x

TESTO

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 2826

Kraj: R.I.P. KOMAN

Odgovor Pe feb 23, 2007 08:24

jebiga podlost! nekateri znajo samo kopirat in tako pridt do uspeha ce je to uspeh..zalostno! :smt010
<< x

Sinister

Uporabniški avatar

The Machine

Vnosov: 148

Kraj: Die Hoelle!

Odgovor Pe feb 23, 2007 08:39

se čist strinjam s tabo prjatu, veš kaj gre men poleg tega še bolj na k...., da si folk daje slikce na avatarje pa bilo kam tud msn recimo, od ljudi, k sploh niso oni, jest tega ne razumem, kako je lahko nekdo tak asshole!

Ne vem kaj ma folk od tega, da se neki pretvarja da so ne vem kaj, jest dam vedno svoje gor, vedno se zraven se popljuvam ker tak pac sem in nikol ne bom razumu kako lahko nekdo tko grdo simulira!
CERTIFICIRAN OSEBNI TRENER WFF
<< x

TESTO

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 2826

Kraj: R.I.P. KOMAN

Odgovor Pe feb 23, 2007 09:36

mislm da kle ni pene ce da kdo gor kako sliko to še ne pomeni da se hvali da je to on! a potem je grom k si da VM ashoel k se pretvarja da je to on itd..pa še marskikdo? drugo bi blo da bi dav slike gor in reku to sm jaz ..pol ce dam jaz sliko gor colman abs itd se pravi se hvalim da sm to jaz itd..ahhh ..nehi no..pac nekateri uporabljajo slik ,ker si taki zelijo bit in jim je to motivacija..tvoji absi in body bi lahko biv marsikatermu spodbuda..no men je,ker si hud.. ;) sej sam veš! ampak zašli smo z teme !
<< x

Don Corleone

Uporabniški avatar

Senior Member

Vnosov: 964

Kraj: ljubljana-bežigrad -(sokol tivoli)

Odgovor Pe feb 23, 2007 10:39

staša in kaj ti lahko narediš, če vidiš neki s te strani, nekje drugje, pod drugim avtorjem? seveda tako kot da je on to napisal. a se da sploh kej narest? pa ne me narobe razumet, to ne pomeni da podpiram take podle stvari
"Everybody wants to be a bodybuilder but nobody wants to lift no heavy *** weights"
Slika

"The individual has always had to struggle to keep from being overwhelmed by the tribe. If you try it, you will be lonely often, and sometimes frightened. But no price is too high to pay for the privilege of owning yourself".........Friedrich Nietzsche
<< x

kayz1

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 133

Odgovor Pe feb 23, 2007 12:00

Na strani pro-fitnes so tudi zelo podobni članki. Samo opozorim.
<< x

Runner

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 222

Kraj: LJ-okolica

Odgovor Pe feb 23, 2007 17:10

Kva če pa sprintaš članek , sam je gor ime pa vse od kerga je npr. da je od vas, pa potem daš prijatelju da si prebere, ker nima interneta oz. računalnika. Tega nisem naredil, ampak sem mislil. Če rečete ne , pol ne , in čist razumem. Tko da nebom kopiral.

Lp
<< x

Stasa

Uporabniški avatar

Sugar Free

Odgovor Pe feb 23, 2007 18:25

Don Corleone je napisal/-a:staša in kaj ti lahko narediš, če vidiš neki s te strani, nekje drugje, pod drugim avtorjem? seveda tako kot da je on to napisal. a se da sploh kej narest? pa ne me narobe razumet, to ne pomeni da podpiram take podle stvari

Če ti povem čisto iz izkušenj, smo do sedaj načeloma vedno našli neko obojestransko rešitev. Enkrat se je zgodilo, da lastnica nekega spletnega portala sploh ni vedela, da so članki ukradeni, saj je za vsebinsko plat portala pooblastila nekoga drugega, ki pa se je znašel tako, da je članke preprosto prekopiral z naše strani, avtorja pa seveda ni navedel. Stvar smo rešili tako, da so naju dodali kot avtorja k samim člankom ter povezavo na maxximum-portal.com. Samo enkrat se je zgodilo, da je kvazi avtor trdil, da si jaz vse skupaj domišljam ... no, zelo hitro si je premislil, ko je prejel pismo od odvetnice. Takrat je vse članke takoj umaknil.

Se mi zdi, da jih veliko še vedno ne loči, da gre pri kraji članka za popolnoma enako stvar, kot če ti nekdo ukrade kolo izpred hiše (in ga potem za vsak slučaj še malo sfrizira). V nobenem primeru stvar ni tvoja in se je torej nimaš kaj za dotikat. Simple as that.

Sploh me ne moti, če se članki objavljajo na drugih spletnih straneh s podobno tematiko. Konec koncev je to tudi namen - da se informira čim širši krog ljudi. Seveda pa se mi zdi minimum, da si dovolim spoštovati pogoje, ki so napisani v našem pravnem obvestilu - torej naše soglasje (še vedno smo ga dali), navedba avtorja, prepoved spreminjanja vsebine ter povezava na našo spletno stran.

<< x

Stasa

Uporabniški avatar

Sugar Free

Odgovor Pe feb 23, 2007 18:30

Runner je napisal/-a:Kva če pa sprintaš članek , sam je gor ime pa vse od kerga je npr. da je od vas, pa potem daš prijatelju da si prebere, ker nima interneta oz. računalnika. Tega nisem naredil, ampak sem mislil. Če rečete ne , pol ne , in čist razumem. Tko da nebom kopiral.

Lp

To je popolnoma druga situacija in je to seveda dovoljeno. Če pa nekdo objavlja vsebine kot svoje širšemu krogu ljudi ter po možnosti še služi s tem, je pa nekaj drugega.

<< x

Runner

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 222

Kraj: LJ-okolica

Odgovor Pe feb 23, 2007 18:47

Ok , hvala.

:smt006
<< x

Tomaz25

Mlečnozobec

Vnosov: 171

Odgovor Po feb 26, 2007 09:02

Runner ti mas pa ze malo smesne. Ne na tvoj racunalnik oz. monitor si mora priti clanke prebrat,... Sej ce mu sprintas clanek se jasno vidi kdo ga je napisal itd. Kar je nedovoljeno je, da se od nekje vzame clanek in se niti ne napise kdo ga je napisal, po kom povzemas, koga citiras itd, ali pa se huje se spodaj sam podpises.
<< x

tjasa

Uporabniški avatar

Moderator

Vnosov: 1210

Odgovor Po feb 26, 2007 20:33

Hihi, Staša, a ste obvestili tudi ISPja? :)
www.maxximum.si
<< x

elle

Pleničar

Vnosov: 4

Odgovor To apr 03, 2007 07:53

Zakaj pa potem sami kopirate
http://www.maxximum-portal.com/sport/fo ... hp?t=11462

in še stran FIBO 2007 (uradna stran)

http://www.fibo.de/en/auf_einen_klick/daten_fakten.php

dvojna merila :smt017
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63820

Odgovor To apr 03, 2007 08:14

mislim da je velika razlika če kopiraš članek avtorja in se z njim hvališ ali pa nekaj kar dela reklamo za neko prireditev.
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

Don Corleone

Uporabniški avatar

Senior Member

Vnosov: 964

Kraj: ljubljana-bežigrad -(sokol tivoli)

Odgovor To apr 03, 2007 08:55

elle je napisal/-a:Zakaj pa potem sami kopirate
http://www.maxximum-portal.com/sport/fo ... hp?t=11462

in še stran FIBO 2007 (uradna stran)

http://www.fibo.de/en/auf_einen_klick/daten_fakten.php

dvojna merila :smt017

a pa ti sploh veš za kaj se gre v tej temi? :smt017

pa še ta link ki si ga dal, a ti res tako zgleda da bi se grom lahko hvalu s tem? dej mal mislt :smt002 :smt002
"Everybody wants to be a bodybuilder but nobody wants to lift no heavy *** weights"
Slika

"The individual has always had to struggle to keep from being overwhelmed by the tribe. If you try it, you will be lonely often, and sometimes frightened. But no price is too high to pay for the privilege of owning yourself".........Friedrich Nietzsche
Naslednja

Vrni se na Mi obveščamo vas

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Warrior Solo Bar 35 g Metapure 2 kg 50% - forum