Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

FB skupina FB skupina 2

Danes je Po maj 25, 2020 02:38

Pot na Svetovno IFBB prvenstvo za juniorje in masterse

<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63980

Odgovor Sr okt 18, 2017 17:58

Pot na Svetovno IFBB prvenstvo za juniorje in masterse

Z Brino Romih sva sedaj prijavljena na Svetovno IFBB prvenstvo za juniorje in masterse (IFBB World Bodybuilding and fitness Championship ), ki bo 10 do 13.11.2017 v mestu Drakule Romunski Bistriti. Tako gremo po dobrih 10 letih ponovno skupaj na tekmo.

Glede na to, da sem imel zadnjih nekaj mesecev norijo nisem uspel biti čisto 100% predvsem ne glede treningov. Pa tudi hrana je težko optimalna,
če si stalno na poti. Mi pa je nekako uspel glavni cilj, da sem zmanjšal pas glede na spomladansko formo.

No, sedaj je 1 mesec miru in 150% all out.
Plan sva z Mariotom že naredila. Vseeno pa ga ponovno obiščem drugi teden, če gre seveda vse kot planirano in če je potrebno že kaj spremeniti.
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Pe okt 20, 2017 19:53

Re: Pot na Svetovno IFBB prvenstvo za juniorje in masterse

v enem tednu neverjetna razlika v formi. še sam ne morem verjet.
no verjetno predvsem ker manj poti in stresa ker ni toliko stvari za opraviti več in ker sem lahko 100% pri hrani.
bomo videli kako bo sedaj šlo.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor So okt 28, 2017 20:38

Ker pred letošnjim Maxximum open ni bilo časa in možnosti za all out priprave sva Jarnečičom zadnjih 10 dni zelo zategnila plan. Rezultati so defitivno tu ampak telo deluje, (0 OH, 0 M) kar utrujeno tako, da imam sedaj 3 dni odmora in potem zadnjih 14 dni do IFBB Svetovnega z masterse in juniorje v Romuniju, kjer bom nastopil v kategoriji Men's Physique over 45 all out.

Bistvo je, da sem zelo zožal pas, kar je danes takoj opazil tudi Mario. Komplet zelo ok, lahko bi seveda bilo še bolje, če bi bil lahko nekaj dlje 100% ampak prihodnjih 14 dni nimam v planu nobenih poti in moram 100% dalje k cilju.

Slika
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Sr nov 01, 2017 20:07

Do Svetovnega IFBB prvenstva za juniorje in masterse v Romuniji je le še 9 dni, oziroma do nastopa moje kategorije 11 dni (nedelja). Kot sem že omenil, sem se pripravam lahko resno posvetil šele po Maxximum open tako, da sva morala z Jarnečičom, kar fajn zategniti vse skupaj. Tako, da zadnjih cca 25 dni pojem dnevno le 1 kg pusteg
a mesa ( pol rdeče in pol belo) ter 9 beljakov in 1 rumenjak (+10g omega3) + na kilograme lastne maščobe. Tudi zelenjavo sem zelo omejil. Le en ali dva obroka dnevno. Če se z njo sitiš si potem kasneje še bolj lačen. Imam seveda še napitek okoli vadbe (5x na teden), ki vsebuje 30 g wheya, 30 g vitarga, 20 g bcaa, 20 g glutamina, 10 g citrulina, 10 g argininov..

Pravzaprav zanimivo, da sploh ne čutim lakote, imam veliko energije, moč ostaja, nisem nervozen, normalno spim, žena me še zanima.. Torej popolnoma drugače, kot je to bilo včasih v podobnih situacijah. Učitno imam v telesu sedaj res dober sistem uporabe lastnih zalog maščobe.In prosim, da tega noben ne uporablja pri sebi za normalno izgubo maščobe.. :)

Tudi trening je zelo zanimiv. Zadnjih 14 dni sva poleg rednih treningov dodala nekaj aerobnih in dnevni trening prsi, ki ga naredim po vsakem treningu (+ tedenski normalen trening prsa).
5 serij ravni bp 15 do 20 ponovitev
5 superserij ravni metuljcek in ravni bp z rockami 202 +20
Potrebno doseči atrofijo prsnih mišic..

Seveda spet ni bilo časa za poziranje. Danes sem se zjutraj po treningu hrbta z Mičotom končno lotil tudi tega. Sprednjo pozo sva popolnoma spremenila in sedaj zgledam popolnoma drugače. Zanimiva je tudi razlika v videzu ko se malo spočiješ. Po nekaj dneh manj spanja sem danes tekom dneva spal in vse je videti popolnoma drugače.
Zadnjih 10 dni moram posvetiti temu cilju drugače ne bo nič..

Slika
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Ne nov 05, 2017 20:37

Pred mano je še zadnji teden do prve tekme IFBB Svetovnega prvenstva za masterse in juniorje v Romuniji.
Nekaj fata se še, da izgubit. Predvsem pa je potreben še trening pozinga. Danes zjutraj sva šla z Mičotom ponovno skozi in vedno je kak nov detajl v pozi, ki izboljša vse skupaj.
V prejšnem tednu sva z Jarnečičom dodala nekaj aerobnih, ki pa jih sedaj v zadnjem ne bom več izvajal. Naredila sva tudi celoten plan za zadnji teden, ko lahko narediš tudi 30% ali več razlike v videzu.
Vagam se ne ker ni pomembno. Treningi z utežmi so volumski in intenzivni. Uspevajo kljub temu da pojem sedaj samo 1,2 kg piščančjega fileja + nekaj zelenjave na dan (+ 10 g omega3).
Dodajam pa kar nekaj ekstra stvari za imunski sistem, da pod takim stresom ne zbolim. Veliko vitamina C, MaxxAdapt, MaxxAntiox, ZMA...

Konkurenca na Svetovnem IFBB za masterse in juniorje v Romuniji bo kot vidim zelo huda. Rekordno število tekmovalcev na prvenstvu. Glavni cilj je seveda iti še bolj v smer Men's Physique, kot je bilo na prejšni tekmi. In mislim da je šlo do sedaj v pravo smer.

V četrtek se z Brino, ki bo nastopila v Masters bikini odravimo na pot v Romunijo.

viewtopic.php?f=72&t=50899

Slika
<< x

LoGiQuE

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 1292

Kraj: Koper

Odgovor Po nov 06, 2017 20:57

srečno!

se bo dalo kje spremljati live stream online, oz. boš imel svoje reporterje? bomo navijali med 12h dežurstvom :)
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor To nov 07, 2017 10:07

zadnje čase imajo live. nisem pa 100%
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor To nov 07, 2017 16:23

<< x

LoGiQuE

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 1292

Kraj: Koper

Odgovor To nov 07, 2017 21:32

odlično! hvala ;)
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Pe nov 10, 2017 20:02

Po celodnevni poti v Romunijo popoldan prijave tekmovalcev (Brina in jaz) ter moja prisotnost na sestanku Balkanskih zvez, kjer smo imeli tudi volitve.
Levo na sliki novi predsednik, ki prihaja iz Romunije. Jaz se po novem predsednik medicinske komisije...

sedaj počivat in jutri popoldan Brina in jaz v nedeljo.

Slika
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor So nov 11, 2017 17:01

IFBB Masters team Slovenija na Svetovnem prvenstvu za masterse in juniorje v Romuniji... Sedaj oba nastopava jutri. Jaz okoli 12.00 in Brina Romih Mlakar popoldan.

Slika
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 10976

Odgovor Ne nov 12, 2017 09:57

<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Ne nov 12, 2017 15:50

Žal tokrat nisem v finalu. poskusil biti manjši in bolj prazen za to kategorijo pa so trbusnjaki popolnim izginili. vendarle pa je to svetovno.. Gremo dalje

Slika
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Po nov 13, 2017 23:00

Pravkar smo se vrnili iz Romunije, kjer je ta vikend potekalo letošnje IFBB Svetovno prvenstvo za masterse in juniorje. Kljub temu, da rezultati niso bili odlični sva z Brino zadovoljna saj je bilo vzdušje super pa tudi konkurenca izredno močna. Brina je ponovno navdušena nad tekmovanji in sedaj tudi ve na čem mora delati za prihodnja tekmovanja v IFBB konkurenci.
Sam seveda nisem zadvoljen z nas
topom. Poizkus transformacije v Men's Physique telo ni uspel. Brez polnjenja sem bil totalno flat predvsem v delu trebušnjakov (čeprav maščoba tu 0 tu in moji tebušnjaki drugače dobri) in te so seveda za to kategorijo najpomembnejši. Prav tako se mi je še enkrat potrdilo, da imam premočno strukturo za to. Torej konec nastopov v tej kategoriji in tudi tekmovanj na splošno v bližnji prihodnosti. Gremo dalje..

Po nekaj mesecih odrekanja maščobam in holesterolu seveda takoj nazaj na keto, ker rabim veliko energije, dobro delovanje možganov, malo spanca in neodivisnost od hrane za vse cilje in naloge, ki jih imam v prihodnosti.Pa tudi, da resetiram telo in odpravim vsa vnetna stanja in bolečine, ki so se mi pojavile med pripravami v skleph. Verjetno udraim tudi kak teden posta in s tem pri tem naredim piko na i. To seveda ne pomeni, da ne bom treniral itd.

Ob tem bi se zahvalil za sodelovanje trenerju Mario Jarnecicu od katerega sem se v zadnjem letu naučil res veliko predvsem v smislu strukture treninga, vaj in optimizacije tega za neko telo v smislu popravljanja simetrije in pomankljivosti. Pa tudi suplimentacije okoli treninga. Vsekakor bom z veseljem še vedno odšel na trening na Krk, da se naučim kaj novega in, da rečemo, kaj na temo bodybuildinga. Čeprav tokrat nisva zadela kot sva želela (sva pač eksperimentirala v smislu prilagajanja kategoriji in tudi Mario je bil tri tedne v ZDA jaz pa plana sam nisem želel spreminjati), je bila spomladi moja forma najboljša kod kdajkoli in tudi najlažje sem peljal priprave. Kot trenerja ga vsekakor priporočam vsakemu, ki se odloči za tekmo (če seveda jaz ne bom imeč časa

Zahvalil bi se tudi Mitja Gaborju in Aljaž Kupniku za podporo in nasvete glede pozinga, ter seveda tudi skupne treninige. Tu tudi Vid Polancu, Tomas Ogotu in Karli Šumbergarju.
In seveda še upam na skupne treninge.

Najbolj vesela pa bo Staša Grom, ki končno ne bo rabila več dnevno ugotavljati, da izgubljam čas in energijo za neumnosti. Vrnem jim že v kratkem, ko se ji za njen RD dva dni popolnoma posvetim.

Slika
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Po nov 13, 2017 23:04

Slika

Slika

Slika