Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Warrior Solo Bar 35 g Yamamoto Raden + GRATIS Keel

Danes je Ne dec 15, 2019 19:08

Moja pot k boljšemu življenju

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

WadeWilson

Mlečnozobec

Vnosov: 290

Odgovor Sr feb 05, 2014 12:24

Moja pot k boljšemu življenju

Že dolgo zbiram pogum, da bi odprl svoj dnevnik in začel pisat v njega. Mislim, da ga do zdaj nisem, ker me je bilo strah tega, da delam kaj ful narobe in bi izpadel kot bedak... ampak sem se zavedal, da sem itak še sam začetnik in verjetno delam precej napak. Torej tukaj notri bom pisal kaj jem, katere vaje delam in splošno počutje.

Star sem 21 let in študiram informatiko. Sem bil (in še sem) tipičen geek, kateri večino svojega časa preživi pred računalnikom. Še par mescev nazaj si nisem mislil, da bom delal handstande in benchpressal. Od 6-8 leta dalje sem bil precej debel. Ko sem bil star okoli 18 let sem pri 184cm imel preko 115kg. Sprobaval sem več diet. En čas sem jedel po par tednov samo ramen (japonska "juha") in shujšal 15 kil zelo hitro... ampak se takoj zredil nazaj. Verjetno sem imel celo telo uničeno. Nato pa sem se odločil malo bolj zdravo živet. Izogibal sem se fast foodu in pohanemu piščancu pa podobnim foram in dodal več zelenjave ter tudi več OH-jev (testenine). V 6-10 mescih sem shujšal 30 kg. Ne vem kako mi je uspelo, ker telovadil nisem absolutno nič. Spremenil sem samo malo prehrano. Takrat je moj jedilnik zgledal povprečno tako:
zajtrk: 2-3 topli sendviči s toast sirom in majonezo ali jogurt s sadjem + kosmiči
kosilo: testenine + tuna + zdenka sir + zelena solata in druga zelenjava
večerja: šmorn z marelično marmelado
malice in ostali prigrizki: kaki sladoler, kinder bueno, nutela

Ni mi jasno, kako mi je uspelo s tako prehrano shujšat, torej če ma kdo kako idejo, mi naj pove.
Prišel sem na 78kg in jih držal kako leto skoraj. Bil sem teoretično suh ampak še vedno sem se počutil debelega... Imel sem še precej maščobe okoli trebuha in bokov. Prav tako žensko postavo. Mislil sem, da bom z isto prehrano dalje + nekimi treningi (kateri so bili bolj bogi... bicep curlsi, lateral raises, trebušnjaki, skleci, počepi) znižal body fat. Delal sem po 3x tedensko ampak ne vedno... to se je vleklo ene pol leta in pridobil sem malo mišic ampak to je bilo to. Nič nisem maščobe izgubil in mišice sem kvečjemu samo na bicepsu dobil.

Zato sem nekje 4 mesece nazaj začel brat nerdfitness.com, bodybuilding.com in ta forum. Verjetno sem 2-3 tedne samo bral članke, forum poste, success zgodbe, failure zgodbe itd. Ko pa sem na nerdfitnessu prebral to zgodbo sem si rekel, da meni tudi lahko uspe. Odločil sem se za paleo "dieto" (smešno mi je temu rečt dieta... pa ne da bi jo hvalil. Na to gledam kot na veganstvo in vegeterijanstvo. Lifestyle) in za resne full body treninge. Tako sem izgledal ko sem začel nekje na sredini novembra:
Slika

Vaje sem delal v ponedeljek, sredo in petek (ali pa včasih soboto). Izgledale so tako:
med seti sem imel vedno 15s pavze
veslanje v predklonu 30s - 30s
dumbbell lunge in poleg curl 30s - 30s
squat in shoulder press 30s - 30s
lunge in tricep extension 30s - 30s
skleci 30s - 30s
trebušnjaki 30s - 30s
ta cikel sem šel vedno 2x skozi
To sem delal nekje 1 mesec pa pol z dobrimi rezultati
Slika
tako sem zgledal decembra. Pri prejšnji rutini sem trebušnjake zamenjal za dvigovanje noge v ležečem položaju in na koncu dodal raven bench press, incline benc press in one arm row-se. Po 1 mesecu še boljši rezultati!
Slika

Nato sem še na "off" dneve, ko nisem telovadil, dodal neke bolj gimnastične vaje. Na off day delam
sklec 10 - 8 - 6
veslanje s telesom (body row pod mizo) 6 - 6 - 6
dips 12 - 10 - 8
handstand (včasih kake handstand sklece ampak večinoma samo probam držat) 30s - 30s
poskočni skleci 5 - 5

pa še jutranji trening sem dodal, katerega delam vsak dan ampak je bolj tak, da me zbudi. 20s skleci, 20s mountain climberji, 20s počepi s skokom, 20s spiderman skleci Slika, 20s lunge skoki. Brez pavze

Par dni nazaj sem se slikal in sem neverjetno presenečen nad rezultati
Slika

Tega se še bom držal vsaj do konca februarja, oziroma dokler ne pridem na 7-9% body fat-a. Takrat mogoče malo dvignem OH-je in začnem delati na mišični masi. Dodal bom tudi več gimnastičnih vaj (hočem bit sposoben delati kaj takega, zato kmalu pričakujte da bom bluzil z treningi in jih verjetno ful spreminjal oziroma iskal tisto zlato sredino (nočem opustiti uteži! Hočem kombinirati uteži in bodyweight vaje). Tako da ja, to je za zdaj od mene vse. Mogoče še samo to... marsikoga bo verjetno presenetil moj dnevni vnos kalorij (ne seštevam si jih, sklepam pa da so ZELO, ZELO majhne), ampak se počutim dobro in nikoli brez energije. Ampak če imate predloge, jih kar omenite.

Aja pa včeraj sem si naredil (s pomočjo očeta) dips station iz vodovodnih cevi, katere smo imeli doma. Sem prišparal ene 100€ :) Zdrži pa očeta, ko ima 150 kil tako da je super zadeva.
Slika

Vsem maxx fit udeležencem pa želim polno sreče. Pa hvala vsem ki sodelujete na tem forumu. Spremenili ste mi življenje na boljše.

Lep pozdrav
Zadnjič spremenil WadeWilson, dne Sr feb 05, 2014 20:41, skupaj popravljeno 2 krat.
<< x

WadeWilson

Mlečnozobec

Odgovor Sr feb 05, 2014 12:45

Re: Moja pot k boljšemu življenju

UrosS je napisal/-a:Bravo!
Vprašanje:
WadeWilson je napisal/-a:Ni mi jasno, kako mi je uspelo s tako prehrano shujšat, torej če ma kdo kako idejo, mi naj pove.

Odgovor:
WadeWilson je napisal/-a:Prišel sem na 78kg in jih držal kako leto skoraj. Bil sem teoretično suh ampak še vedno sem se počutil debelega... Imel sem še precej maščobe okoli trebuha in bokov.

Deficit in fizikalni zakon na koncu še vedno velja. Spremenil si prehrano, malo so se ti hormoni uredili. Izgubljal si tudi veliko mišične mase, kar je jasno razvidno iz slik in tvojega trenutnega stanja.

Če furaš paleo potem lahko že zdaj dobiš precej na mišični masi. Glede na napredek si v precejšnjem deficitu, kar se ti lahko maščuje. Vrzi not jajca, vsaj 4 cele na dan, rdeče meso. Nisi napisal kakšen imaš trenutno jedilnik.

Hvala za odgovor Uroš. Bom ti tu odgovoril, ker sem še uredil moj prejšnji post. Tisti drugi topic pa ne vem zakaj je odprlo, tistega lahko admini zbrišete.

Danes je in še bo moj jedilnik taki
zajtrk : 3 jajca + kokosovo olje + pršut
po treningu nekje 30g wheya
kosilo: 2 fileja piščančjega mesa + kokosovo olje + špinača + solata
večerja: maxx dessert ali pa kaka solata s tuno, dimljenim lososom in papriko itd...

povprečno jem 3-4x na teden pišč. meso, ostalo pa goveje in mešano.

Se mi zdi, da imam velik deficit ampak sem probal dvignit kalorije ene 2 tedna nazaj in sem jih držal dvignjene nekje 10-14 dni. Počutil sem se okej ampak body fat in kilogrami niso šli dol, zato sem spet znižal. Naj spet probam dvignit pa držat kaki mesec?
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 11011

Odgovor Sr feb 05, 2014 13:04

Z BF nimaš več kaj dosti za delat, sedaj moreš napolnit z mišicami :)

Beljakovin imaš dovolj le večkrat zamenjaj piščanca za rdeče meso. Opazuj razliko.

Dodaj več maščob, kak celi avokado, olivno olje. Zjutraj komot 4 jajca.

Ni ti treba pretirano dvigovati. Dodaj ne vem 25 g olja in opazuj, če ni napredka zvišaj ampak ponovno za malo. Če hočeš kvaliteten rezultat se bodo stvari odvijale počasi.
<< x

WadeWilson

Mlečnozobec

Odgovor Sr feb 05, 2014 14:08

Hvala! K solati dodam olivno olje, to sem pozabil omenit. To je edina stvar, k kateri dodam olivno olje. Bol malo povečal kalorije, ampak ne preveč in spremljal. Tudi avokado bom probal dodat (čeprav mi ni preveč dober + zelo težko je dobiti glih zrelega). K zajtrkom pa bom začel dodajat 4 jajca in ne več 2 ali pa samo 3. Bom se potrudil več rdečega mesa pojest čeprav sem pred vsem tem bil skoraj vegetarijanec (tu pa tam sem jedel samo belo piščančjo meso).
Od jutri naprej bom tehtal hrano in objavil tukaj. Samo tako, informativno, da bom in boste videli kako sem dvignil kalorije in če v dobro smer :)
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Sr feb 05, 2014 15:23

ne tehtaj in ne računaj, ne rabiš
<< x

WadeWilson

Mlečnozobec

Odgovor Sr feb 05, 2014 15:33

Hehe sem si mislil, da mi boš to predlagal. Saj se strinjam s tabo samo pri olivnem pa kokosovem olju me zanima. Recimo če delam jajca ali pečem meso ali delam špinačo (ja tudi sem dam kokosovo olje :D) dam vedno eno precej navrhano kuhinjsko žlico. Je to preveč ali premalo, kaj praviš?
Glede solate in olivnega olja isto. Mogoče še celo malo več.
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Sr feb 05, 2014 15:59

kokos mam od Edena, vsaj 1 kocko (25 g) na obrok obvezno poleg jajc in ostalega
pri kokosu in olivcu sploh ker ti požene metabolizem
<< x

WadeWilson

Mlečnozobec

Odgovor Sr feb 05, 2014 16:43

Jaz mam ono od špara z zelenim pokrovom včasih pa z belim vzamem. Bom probal tudi Eden z mercatorja. Moram pa rečt da pomoje dam skoraj ziher 25g. No se še javim jutri :)
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Sr feb 05, 2014 16:48

Eden imaš v sparu ;)
<< x

WadeWilson

Mlečnozobec

Odgovor Sr feb 05, 2014 16:51

Sem zdaj guglal pa videl, da bi moral biti ja. Bom ga definitivno jutri kupil. To je to, ne? :)
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Sr feb 05, 2014 18:37

tako je :)
<< x

WadeWilson

Mlečnozobec

Odgovor Če feb 06, 2014 20:00

Današnji dan je potekal dokaj pričakovano. Imel sem rest day in vse je bilo bolj počasno :)
prehranjeval pa sem se na naslednji način

zajtrk: 4 jajca s pršutom na kokosovem olju + ena cela paprika
kosilo: pujs popečen na slanini, ohrovt popečen na pršutu in česnu, motovilec z jajci + kokosovo maslo (recept od uporabnice Linda)

Slika

1-2 uri po kosilu sem še spil whey
Lakote nimam, ampak če me bo zgrabila pol, bom pojedel maxx dessert. Ali priporočate raje kaj drugo?

Lep pozdrav :)
<< x

WadeWilson

Mlečnozobec

Odgovor Pe feb 07, 2014 22:09

Danes sem imel zjutraj kolokvij na katerega nisem bil pripravljen absolutno nič. Sem si čisto sam kriv :)
Trening sem opravil uspešno in dan več al manj preživel doma.

zajtrk: 3 jajca + tuna + paprika
malica: 15 indijskih oreščkov
pred kolokvijem sem pojedel eno jabolko
kosilo: pečenice s praženim zeljem (tvoj recept. Moram rečt, da nisem pričakoval, da mi bo dobro. Ne vem kdaj sem nazadnje jedel pečenice :D)
Slika
po treningu whey
večerja: tuna v olivnem olju + paprika

Me pa zanima kako se ti zdaj zdi količina hrane? Počutim se precej polnega Slika
Mogoče še pol pojem maxx dessert, ker bom danes malo dlje gor zaradi faksa. Ali priporočaš kaj drugo?
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor So feb 08, 2014 14:46

Količinsko zgleda malo ampak je dobra hrana. Če popiješ/poješ whey ali dessert dodaj maščobe, to bi že lahko vedel. Tako dodaš kalorije, ki te ne obremenijo in ostala hranila ;)
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63919

Odgovor So feb 08, 2014 14:51

Niti ne igra to take vloge,
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
Naslednja

Vrni se na Dnevniki in fotografije forumašev

Kdo je prisoten