Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Warrior Solo Bar 35 g Yamamoto Raden + GRATIS Keel

Danes je Pe dec 06, 2019 11:38

Moj sistem

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

tinaaa

Mlečnozobec

Vnosov: 117

Odgovor Pe dec 20, 2013 09:22

Re: Moj sistem

Današnji trening pa sem oddelala bolj na hitro, ker sem morala prej v službo. Pred treningom sem na silo pojedla rezino pirinega kruha.
Naredila sem
6*20 počep
4*15 zunanje stegenske
4*15 notranje stegenske
4*12 upogib v kolenu
3*12 priteg na prsi
3*12 priteg na prsi z ozkim prijemom
3*15 izteg trupa na klopi
3*12 vaje za prsi

Včeraj sem naredila par slik in dobila še dodatno veselje, ker si nisem mislila, da bo napredek tako viden, predvsem noge, pa tudi trebuh.
Prilagam pa sliko roke, meni osebno se še vedno zdi da to ni lepo, ne vem če naj se smejem al jočem. Po eni strani mi je lepo če se vidijo mišice, všeč mi je tudi lepo razvit hrbet, ki ga imajo nekatere punce, ampak nočem pa bit nabita. Še ko delam vaje si mislim: joj, kaj pa če se roke vidijo ... Upam da se to porihta ko uredim prehrano in znižam maščobo, če ne pa bom začela pazit da roke uporabljam minimalno...
Slika
<< x

Maja85

Mlečnozobec

Vnosov: 142

Odgovor Pe dec 20, 2013 14:33

Joj punca, ne vem, a gledava isto sliko ali ne ... jaz namreč vidim eno zavidljivo lepo oblikovano žensko roko. Super si :) Kaj pa naj bi imela namesto tega? Iz moje perspektive je vseeno, ali imaš ene posušene tanke rokice ali pa perutničke na zamaščenih tricepsih - oboje je ena žalost. Pri tebi je čisto nekaj drugega. Sicer pa vem, kaj te muči. Ko boš za kak % znižala maščobo, res malo, bo čisto drug vtis. Je bilo isto pri meni, ker so se mi mišice oblikovale, preden sem skurila tisto malo špehka čez, in sem se počutila "bulky". Ko je šel tisti cm obloge stran pa wow, nisem mogla verjet. Kile tu bolj malo povejo, jaz samo še ogledalo gledam. Se zvagam vsake toliko bolj iz radovednosti, in so več ali manj iste, čeprav izgledam bolj šlank. Zdajle imam kakih 63 kil na 176 cm, podobno razmerje kot pri tebi. Pri dva kg manj je bilo stanje veliko "mehkejše" ... toliko o kilah, a ne.
<< x

nitrous30

Mlečnozobec

Vnosov: 198

Odgovor Pe dec 20, 2013 18:29

O kakšen biceps. Sem bil prepričan da je od Collemana roka na slikiSlika
<< x

tinaaa

Mlečnozobec

Odgovor Ne dec 22, 2013 07:25

Maja85 je napisal/-a:Joj punca, ne vem, a gledava isto sliko ali ne ... jaz namreč vidim eno zavidljivo lepo oblikovano žensko roko. Super si :) Kaj pa naj bi imela namesto tega? Iz moje perspektive je vseeno, ali imaš ene posušene tanke rokice ali pa perutničke na zamaščenih tricepsih - oboje je ena žalost. Pri tebi je čisto nekaj drugega. Sicer pa vem, kaj te muči. Ko boš za kak % znižala maščobo, res malo, bo čisto drug vtis. Je bilo isto pri meni, ker so se mi mišice oblikovale, preden sem skurila tisto malo špehka čez, in sem se počutila "bulky". Ko je šel tisti cm obloge stran pa wow, nisem mogla verjet. Kile tu bolj malo povejo, jaz samo še ogledalo gledam. Se zvagam vsake toliko bolj iz radovednosti, in so več ali manj iste, čeprav izgledam bolj šlank. Zdajle imam kakih 63 kil na 176 cm, podobno razmerje kot pri tebi. Pri dva kg manj je bilo stanje veliko "mehkejše" ... toliko o kilah, a ne.

Ja s kilogrami se ne obremenjujem preveč, to sem že nekako sprejela da jim ne gre verjet, še posebej ne v primerjavah z drugimi. Imam isti problem kot ga ti omenjaš na začetku, špeh prek mišic na roki in zato se počutim nabito. Nisem si pa mislila, da bom se morala spuščat v nižanje maščobe, sem si trenutno sama sebi OK, torej če teh rok nebi bilo bi nadaljevala tako kot do sedaj, utrdila bi si telo, nabrala kondicijo, špeh pa bi še vedno imela, ker na prehrano ne pazim glih 100%. Zdaj pa sem prepričana, da bom z urejeno prehrano uredila tudi roke, da bodo lepo oblikovanje a malo ožje.

Nitrous, sem googlala kdo je to pa vidla da mi še malo fali, sem pa na dobri poti Slika Slika Slika

No, včeraj sem si privoščila en daljši trening in najprej 1 uro kolesarila na napravi, na pulzu 140-150. Ker sem vzela fat burner in l-karnitin sem se fajn prešvicala in počutila super. Spet sem delala malo po svoje, si vzela dve ročki in naredila tiste vaje, za katere se mi je zazdelo da so v redu za zgodnji del telesa. Bom poguglala kako se jim reče ... Nisem si mogla kaj, da nebi vključila še nog, ker sem imela čas in ker bom v ponedeljek tako ali tako počivala.
Torej (s pomočjo googla):
3*10 "T" na žogi
3*12 metulj leže
3*12 leva/desna, izteg roke za glavo, sede na žogi
3*15 izteg komolca za glavo, sede na žogi
3*10 izteg komolca leže, z obema rokama
1 min plank
3*20 počep
6*12 potisk z nogami
3*12 priteg v kolenu
3*12 upogib v kolenu
3*15 zunanje stegenske
3*15 notranje stegenske
3*20 superman (vaja, ki sem jo našla v diplomi Daliborja Todoroviča in jo delam za držo)
Na koncu pa valjanje.

Prehrana:
- pred treningom: jabolko, pirin kruh
- po treningu: proteini, 3 umešana jajca
- kosilo: jota, velika konzerva tune
- popoldne na obiskih: kava, keksi

Danes, ko malo čutim noge, mi je žal da nisem popoldne spila še enih proteinov in pojedla še kaj, bi se mogoče ognila muskerfibru.

Grem pa vseeno zdaj malo migat na lift, verjetno bo to bolj hoja kot tek ampak za začetek bo dovolj če uspem ohranjat nizek pulz in dihat na nos...
<< x

Lučka

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 214

Kraj: Maribor

Odgovor Po dec 23, 2013 22:54

tinaaa je napisal/-a:
Lučka je napisal/-a:Zdj sm mal zmedena...180 cm in 68 kg pa te je kar nekaj skup? :D To dvoje nekak ne gre skupaj :)
Drugače pa 166 in 74, tak da bo kr držalo 15kgče ne več, sploh če gledaš še razliko višine :D

Huh ja, nekaj razlike je med nama, samo to še vedno ne pove veliko, procent maščobe imava lahko čisto podoben :) Verjetno pa ne tvoja ne moja tehtnica ne kažeta točno, ampak kot sem že rekla, važno da kažeta vedno isto narobe in je potem viden napredek. Sama sebe nimam za neko suhico, zdi se mi da me je nekaj skup, a se obremenjujem preveč s tem, meni je izziv da napredujem, pridobivam na moči, izboljšam držo in kondicijo ... Če bi gledala samo na to kako izgledam, me to nebi dovolj motiviralo, verjetno bi že zdaj odnehala. Se strinjaš?

Valda! Keep up the good work! Slika
"Ka pa tota ko maslo na žlico zraven kave je?!?"
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 11011

Odgovor To dec 24, 2013 03:12

Dajmo punce, tudi fantje spremljamo tole! Važni so majhni koraki naprej, včasih tudi kak nazaj ;)
<< x

tinaaa

Mlečnozobec

Odgovor To dec 24, 2013 09:00

Lučka, Uroš, tako je! :D

V nedeljo sem še tretji dan zapored matrala noge, najprej z 9km sprehodom v kombinaciji s tekom (pulz sem držala 130-150, čeprav me je mikalo da se nebi ozirala in letela po svoje) potem pa še z nekaj vajami na fitensu. Ni čudno, da sem včeraj čutla noge in šla v fitnes samo zato, da sem se malo valjala, malo plankala in spet valjala.
Včeraj je bil torej dan za počivanje, zdaj pa grem plazit na en hrib in potem direktno na fitnes, da se fajn razmigam še pred kosilom...
<< x

tinaaa

Mlečnozobec

Odgovor Če dec 26, 2013 22:49

Včeraj, na božično jutro (kdor je nor, ta je naš):
3*20 počep
3*12 potisk z nogami
3*12 upogib v kolenu
3*15 izteg trupa na klopi
3*12 metulj leže
3*10 leva/desna izteg komolca za glavo
3*15 dvig kolkov

Danes:
1h kardio
20* superman
valjanje

Tako nekako sem izpeljala ta dva dneva. Zdaj ko je praznično vzdušje sem še malo bolj na komot in grem v fitnes toliko da se razmigam, vaje, ki mi niso simpatične pa izpustim ali naredim bolj na pol. Jutri naredim še en jutranji trening potem pa sledijo 3 dnevi odklopa v toplicah in še 3 dnevi žuranja v Budimpešti :)
Trenutno pa pridno prebiram vaše keto jedilnike in dileme in si poskušam predstavljat, kako bo to izgledalo, ko se sama lotim. Kar sem do sedaj ugotovila je, da bodo tale jajca s katerimi me tašča zalaga presneto prav prišla in da vsaj na začetku nikakor ne nameravam štet kalorij in računat koliko sem zaužila z vsakim obrokom. Bolj enostavno bo, če bom poskušala in opazovala počutje in v kolikor se bo pojavila potreba, spreminjala in prilagajala jedilnik.
<< x

Lučka

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Odgovor Ne dec 29, 2013 09:22

To s kalorijami na keto se meni na tvoj nacin ni obneslo... mascoba me je nasitila in kalorije so padle pod 1000. Enostavno ze od starta nisem bila lacna. No po kaksnem tednu prenizkih kalorij sem zacela dozivljat cravingse. Pa ne samo po cokoladi, se sadje bi jedla a ga nikoli ne jem :D preden mi je potegnilo da je to stranski ucinek prenizkega vnosa, sem imela ze par failov. :)) Upam da ti uspe brez tehtanja, ampak zna hitro bit premalo mascob. Ko tehtam se se vedno cudim kaksna kolicina mascobe gre v v enodnevni kaloricni vnos :D
po novem letu zacnes? :)
<< x

nanikus

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 149

Odgovor Po dec 30, 2013 08:47

Jaz sem prvi teden oz. 14 dni tehtala, ravno zaradi razloga, ki ga je ze Lucka omenila: da dobis obcutek, koliko sploh je tistih 30 gramov masla ;)

Potem sem se pa drzala nacela: ce si v dvomih, dodaj se malo mascob :)
<< x

GymRage

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 4757

Kraj: Na senčni strani Alp - Soča

Odgovor Po dec 30, 2013 08:53

Če odrežeš kos masla za prst na debelo, ne moreš zgrešiti.Slika
The difference between ordinary and extraordinary is that little extra.
Blogility | Super Human Radio
<< x

tinaaa

Mlečnozobec

Odgovor Če jan 02, 2014 18:04

Punce, navedli sta dober razlog zakaj bi tehtala in spremljala a nekako nisem človek za to, vedno ko poskušam kaj računat in razmišljat me mine vse skupaj in naredim po občutku. Čeprav se mi zdi, da bom kmalu primorana delat po načrtu, četudi po sistemu en prst, dva prsta... :D

Ja, začela sem danes, po 6-ih dnevih prenajedanja. Prvi dan je minil solidno, se je dalo zdržat. Jedla sem jajca, olive, sardele, ementalca, mozarelo, solato, kavo s sladko smetano, maslo... Jutri začnem še migat in malo sem razmišljala kako bi skombinirala vsakodnevni fitnes in nabiranje kondicije.
Menite da bi blo OK, če bi delala:
- pon-sre-pet vaje za celo telo (fitnes zjutraj pred službo) in kardio popoldne (1h teka/hoje, hribolazenja... zunaj, trenutno bi bila to predvsem tekaška baza), - tor-čet-sob vaje za držo in stabilizacijo
- nedelja spet kardio.

Tor-čet-sob bi tako bili dnevi, ko bi se spočila oz. šla v fitnes naredit samo tistih nekaj vaj za stabilizacijo. "Problem" je, da moram vsak dan v fitnes, ker bi sicer začela popuščat in spuščat dneve, ko naj bi šla, tako pa hodim vsakodnevno in mi sploh ni težko.
<< x

tinaaa

Mlečnozobec

Odgovor Po jan 06, 2014 08:38

Danes je moj peti dan in še vedno vztrajam na keto.... Ne vem če lahko rečem, da se mi zdi da že deluje ampak ja, še nikoli nisem po nedeljskem kosilu naredila toliko vsega in še nikoli prej nisem s tako lahkoto živela brez čokolade. Spijem pa precej radenske, nenormalno mi ustreza.
Sistem, da ne štartam na polno se mi je spet obrestoval, če bi, bi se mi v startu zdelo vse skupaj pretežko, tako pa počasi padam not, včeraj sem že nekaj računala in vnašala v OPKP.
Glede na to, da v teh 4ih dnevih nisem pazila na kalorije (v prvih 2 dneh se pojedla 200ml ghee-ja na žlico :) sem danes pričakovala nekaj kg viška, pa sem celo izgubila 1kg od 1.1., verjetno na račun vode. Postavila se si zgornjo mejo 75 kg, pri katerih bi prekinila svoj sistem da jem po občutku in začela vse natančno računat, ampak izgleda da ni straha, da bi prišla na to težo.
Danes sem si v službo prinesla očiščene sardele, dva mehko kuhana jajca, radič, sladko smetano za v kavo in ghee če se mi zlušta :D
<< x

Lučka

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Odgovor Po jan 13, 2014 10:04

Kak gre keto? Se vztrajas?
<< x

tinaaa

Mlečnozobec

Odgovor Po jan 13, 2014 11:28

Še še ... :D Samo dnevnika nič kaj ne pišem, ker še iščem idealni sistem treningov. Trenutno izmenjujem dneve ko delam noge in kondicijo (zjutraj in popoldne) in dneve ko noge počivajo in delam vaje za zgornji del.
Jutri bo 2 tedna, kar vztrajam na keto, na postavi se že pozna pa nisem pričakovala tako hitrih rezultatov. Je pa res da na treningih dajem precej več od sebe - če delam noge, delam tako da me ne držijo več prav ko stopim z naprave :D
Ti si pa že kar "not", imaš kar naštudirano kolikor vidim,super, jaz pol toliko ne vem, delam vse malo po svoje :D
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Dnevniki in fotografije forumašev

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Crush Bar FORUM Komplet knjig Bemumast