Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

FB skupina FB skupina 2

Danes je Ne avg 09, 2020 21:48

Sedaj nov keto dnevnik Grom

<< x

BlazGabrovec

Mlečnozobec

Vnosov: 375

Odgovor Če maj 09, 2013 14:44

Re: Sedaj nov keto dnevnik Grom

Lepo.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63980

Odgovor So maj 18, 2013 06:52

Ker sem trenutno res veliko na poti imam pogosto en velik keto zajtrk na dan (običajno hotel) in potem tekom dneva le nekaj kokosovega masla v kavo ali čaj..
Seveda moj cilj ni več imeti kake velike mišice ampak optimalna sposobnost telesa, možganov in zdravje..

Slika
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

BlazGabrovec

Mlečnozobec

Vnosov: 375

Odgovor So maj 18, 2013 08:12

Kako velik pa je ta zajterk približno?
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor So maj 18, 2013 09:05

Toliko kokr sem lačen. Po filingu
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Po jun 10, 2013 17:41

Sedaj sem že kaka dva meseca v pravi prehranski ketozi.. Pred tem sem bil nekaj mesecev v manjši ketozi zaradi preveč beljakovin.

Živim v stanju ki je nezamenljivo, če želiš v življenjo optimalno funkcijonirati. Če tudi ne bi bilo pozitivnega efekta na zdravje in dolžino življenja (in verjamem da je oziroma več berem vse bolj verjamem) je to nekaj iz česar ne grem več in tudi nimam nobene potrebe da bi šel.

1)Če sem včasih užival v testu in sushiju mi sedaj ne pašejo več. Ne pašejo mi več nobeni hidrati. Tudi zelenjava ki sem ji pojedel na tone vedno manj.
2)Lakote ni. Pojem večji jutranji zajtrk in sem sit do večera. Sploh ne razmišljam o hrani. Ni trenutka, da bi čutil potrebo po hrani zaradi izgube energije. Popoldan začutim rahlo lakoto in ta potem mine. Ponavadi vseno pojem kako solato, z nekaj malega beljakovin in veliko olivca. Na pravi ketonski nisi nikoli tešč.. Škoda časa za hranjenje. (to seveda ne pmeni da je to optimalno za oblikovanje telesa ampak meni to ni proriteta) Torej jem ko sem lačen. Lačen pa sem 1 do 2x na dan.
3) Zbranost preko celega dne. Neverjetno, to sem si vedno želel..
4) Pričel sem trenirat in treniram zjutraj na tešče. Res da ne all out ampak ne zgodi se da bi začutil da zmanjka energije, kar je čisto logično.
5) nobenega občutka da se kaj dogaja v prebavnem traktu oziroma da je kaj notri čeprav celodnevne potrebe zapolnim lahko v enem obroku, nobene zaspanosti po obroku kot je bila pri meni običajna itd.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor So jun 15, 2013 18:25

Zadnjih nekaj dni oziroma že kar dva tedna testiram kako telo prenese obrok ali dva hrane na dan. Jem takrat ko postanem lačen in to kolikor mi paše, s tem da jem počasneje, da me obrok pravilno nasiti. Jem 1 do 2x na dan. Danes me je zanimalo kako je z energijo po 24 urnem postu oziroma kako sem adaptiran na maščobe. Šla sva na pohorje. (nisem bil na hribu že kaka 3 leta, treniram ne od Arnolda- razen 3 brezveznih treningov) Zato sem na osnovi izkušenj pričakoval probleme.

Opažanja:

1)glava 100% ok, nikoli občutka pomankanja energije za možgane.
2)veliko manjša potreba po kisiku, veliko manjša utrujenost srca dela veliko bolje na ketonih in maščobi- sr(nikoli problem v zadihanosti)
3) v strmem delu proti koncu sem si moral vzeti kako pavzo zaradi pumpe v nogah
4) sedaj sem pravzaprav lačen zelo redko in velikokrat jem čeprav nisem lačen. Uroš pravi ker imam dovolj zaloge. :) No, ko sem prišel dol in po 24 urah brez hrane sem postal rahlo lačen.

Kot pravim sem redko lačen. Sem pa stestiral BCAAjke tekom dneva ko nisem lačen stran od obroka (žal ne ketonov in glukoze). Ko spijem BCAA (le 3 g) takoj ratam rahlo lačen in dobim za nekaj trenutkov občutek nizkega sladkorja. Zanima pa me kako ta rahlo dvignen inzlulin ki zniža glukozo v krvi in potem dvigne glukoagon vpliva na ketone. Zelo verjetno da stanje ketoze res poveča.
<< x

m!tja

Pleničar

Vnosov: 84

Odgovor Ne jun 16, 2013 11:51

Gasper imam kar nekaj teh listicov za ketone in casa vec kot dovolj..
imas kak dober predlog kdaj jih merim da bo kaka koristna informacija???
lahko malo eksperimentiram kako se telo odziva na dolocene obroke..
v zadnjih nekaj dneh imam ketone tam od 1,2-1,8mmol/L odvisno od aktivnost
prejsnji dan. kcal ne stejem tak da nevem tocno...je pa cca. 100B 300M in pa malo zelenjave.
.. zacel sem dodajat BCAA da vidimo spremembe ketoze...
zdaj po dodajanju bcaa pred,med in po treningu si ketonov nisem meril...z jutrsnjim dnem pa bi rad zacel malo eksperimentirat:)
danes mam prosti dan...bcaa dodajam med obroki (10g/cez dan)
jutri sledi trening prsi in pa trebuh...merit mislim zjutraj na tesce, pred treningom...nato bom skoz trening dodal 10gbcaa in pol ure za tem meritev ketonov...
al sprobam kak drugace?
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Ne jun 16, 2013 12:37

Zanimivo je videti kako ti vpliva na dnevno povprečje zjutraj in popoldan (glede na to da jih jemlješ večkrat na dan če sem prav razumel) in kako en sam odmerek. Torej pred in po
<< x

m!tja

Pleničar

Odgovor Ne jun 16, 2013 14:17

malo si me narobe razumel...
ketone sem do sedaj meril na tesce.
zdaj pa sem dodal bcaa da vidim kako vplivajo na ketozo...meritev z dodatkom bcaa se nisem delal...jutri zacnem ko mam trening...da vidim kak bo vplivalo na ketozo...
na dan treninga bom bcaa vzel samo pred in po treningu, na dan ko pa nebom treniral pa skoz dan...

mislil pa sem ce imas kak predlog glede tega kdaj naj delam meritve,ce poskusim spremenit razmerje?,.
<< x

m!tja

Pleničar

Odgovor Ne jun 16, 2013 15:36

m!tja je napisal/-a:malo si me narobe razumel...
ketone sem do sedaj meril na tesce.
zdaj pa sem dodal bcaa da vidim kako vplivajo na ketozo...meritev z dodatkom bcaa se nisem delal...jutri zacnem ko mam trening...da vidim kak bo vplivalo na ketozo...
na dan treninga bom bcaa vzel samo pred in po treningu, na dan ko pa nebom treniral pa skoz dan...

mislil pa sem ce imas kak predlog glede tega kdaj naj delam meritve,ce poskusim spremenit razmerje?,.

zdaj sem opravil eno merjenje kotonov...
cca. 3ure po obroku ketoni 3,4mmol/l
nato sem spil cca.3g bcaa
ketoni pol ure za tem 3,1mmol/l
cudno...
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Po jun 17, 2013 16:52

po moje tole bolj pove da ni kakega velikega vpliva in gre le za slučajno razliko v meritvah
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Ne jul 21, 2013 20:02

moj top dnevni obrok

Slika
<< x

AndrejT

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 2283

Odgovor Ne jul 21, 2013 20:14

tole je špica
V avto sem pričel tankati samo olje. Upam, da ta p***** požrešna gre na ketone! Slika
<< x

CamPUS

Senior Member

Vnosov: 646

Odgovor Ne jul 21, 2013 20:21

Kaj pa je to?
<< x

AndrejT

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 2283

Odgovor Ne jul 21, 2013 20:26

Maslo
V avto sem pričel tankati samo olje. Upam, da ta p***** požrešna gre na ketone! Slika
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Dnevniki in fotografije forumašev

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 6 gostov

FB skupina FB skupina 2