Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

Warrior Solo Bar 35 g Sukrin december - forum

Danes je So dec 14, 2019 22:11

LoGiQuE - dnevnik treningov, prehrane in drugih aktivnosti

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

LoGiQuE

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 1293

Kraj: Koper

Odgovor Ne avg 28, 2016 21:43

Re: LoGiQuE - dnevnik treningov, prehrane in drugih aktivnos

Nedelja, 28.08.2016
Spat sem šel ob 3:00 zjutraj, ob 11:00 pa že trening za prsi na tešče. Nato sprostitev, in roštiljada na vrtu. Imel sem dva obroka, povišal sem vnos vitaminov, mineralov in extra vitamin C. Regeneracija telesa po treningih je v dnevih posta očitno bila slabša kot sicer.
Še vedno čutim musklfibr predhodnih treningov, česar zadnje čase nisem bil vajen.

/recovery mode ON

Slika
bezgova limonada iz Bolera, low carb panna cotta, tisto kar je še ostalo na žaru ko sem slikal
<< x

LoGiQuE

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Sr okt 05, 2016 17:53

Sreda, 05.10.2016
Po mesecu in pol sem z oktobrom nekoliko bolj zaostril keto prehrano; v smislu, da sem z jedilnika umaknil določene nepotrebne zadeve, kot so:
- ocvirki
- sir
- arašidi
- črna čokolada

1x na teden bo padla kakšna LCHF sladica ali malo višji vnos beljakovin na račun le te.

Naredil sem si nekoliko večjo zalogo bio masla in kokosove maščobe:
Slika

Kot cilj imam maksimalno zožanje pasu in pridobivanje V oblike. Če bom pri zadevi uspešen in dosleden, se bom januarja ponovno prijavil na izziv, ki mi bo dal dodaten zagon in motivacijo za nadaljevanje.
V mislih imam še nekaj drugih sprememb, predvsem kar se treningov z utežmi tiče, a o tem bom pisal če bo do njih prišlo.

Vse kaže, da mi bo v soboto uspelo priti v Medvode in si ogledat Maxximum open Slika

Tukaj so meritve na dan 01.10.2016:
obseg pod popkom: 91cm
obseg pasu: 87cm
teža: 83kg

Med tem časom, ko nisem nič pisal sem imel kar veliko število treningov, z malo pavzami. V zadnjih nekaj dnevih so se začele pojavljati rahle bolečine v sklepih (zapestja, komolci, kolena). Ponovno sem uvedel dodajanje glukozamina, kolagena, MSM + vitamin C. To bom sedaj dodajal redno.
<< x

LoGiQuE

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Ne okt 23, 2016 11:26

Nedelja, 23.10.2016

14 let!
… na Maxximum forumu

Tako je, na današnji dan pred štirinajstimi leti sem se prijavil na drugo verzijo Maxximum foruma. Pomnim, da je pred to obstajala v.1 (vmesna verzija med Gromovim forumom in tem, kot ga poznamo danes), kar bi pomenilo, da se tukaj okoli klatim še kakšno leto več ;)

In kaj se je dogajalo od zadnjega javljanja do danes.
8. Oktobra sem si ogledal Maxximum Open v Medvodah
Slika

Poleg super tekmovanja, smo bili deležni tudi obilne darilne vrečke in veliko zanimivega na stojnicah. Proteinskim čokoladicam sem se kar nekaj časa izogibal, tokrat pa me je premamilo in sem se odločil da poskusim nove Zero Bar.

Slika

Presenetljivo mi je najboljša Bazilika-limona. Res je nekaj posebnega, novega.

Slika
s tekmovanja smo domov prišli z nekoliko okrnjeno vsebino darilne vrečke. Spet bo kar nekaj novih zadev za poskusiti

Slika
Activlabova ozimnica za bolj motivirano nadaljevanje »projekta«

Prejšnji vikend sem ponovno opravil kontrolno meritev obsegov. V pasu je od začetka meseca -1cm, v teži -1,5kg

Slika
včerajšnji celodnevni trening v naravi: obiranje oljk
<< x

LoGiQuE

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Po dec 05, 2016 09:17

Ponedeljek, 05.12.2016

Kar nekaj časa je minilo od zadnjega updatea. Od takrat se ni kaj dosti spremenilo. Še najbolj relevantno je to, da tudi nekega napredka ni bilo.
Treningi so pa bili konstantni, v novembru celo zelo pogosti, z minimalnimi pavzami, ko mi zaradi dela ni bilo omogočeno trenirat. December bo kar naporen in upam, da ne bo treba izpuščati zastavljenih treningov

med tem sem si že v predprodaji zagotovil moj izvod knjige Bemumast!, ki je pa žal nisem še uspel žačet brat

Slika

pa ena kulinarična:
Slika
Rumsteak s tartufi
<< x

LoGiQuE

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Ne dec 25, 2016 21:55

Nedelja, 25.12.2016
Praznik ali ne, treningov se ne izpušča. Pa lepe praznike vsem! Slika

Slika
praznični trening, praznično vzdušje in obdarovanja, čokoladno arašidova lchf torta
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63918

Odgovor Po dec 26, 2016 11:20

:)
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

LoGiQuE

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor To dec 27, 2016 17:00

Torek, 27.12.2016

SENZACIONALNO!
Slika
Po ne vem koliko letih treniranja v domačem fitnesu sem danes prvič vplačal karto za javni fitnes.
Zanimivo je dejstvo, kaj me je spodbudilo, da sem sploh (ponovno) začel razmišljat o vpisu v javni fitnes. Pred meseci sem v Maxx shopu v Kopru srečal Tomasa in debata je naletela tudi na fitnes centre. Povedal je, da je tudi sam najprej treniral v domačem fitnesu, ko pa je enkrat začel obiskovati javne fitnese je bilo vse drugače. Muzika, energija, ljudje, ki so tam delujejo vzpodbudno in ti dajo nek dodaten zagon za opraviti čimboljši trening.
Ta debata se mi je še nekaj časa pletla po mislih in začel sem se spraševat, kako bi izgledalo trenirati med množico.
Kljub vsemu sem imel kar nekaj pomislekov, saj sem navajen svoje rutine, večkrat me ujezi ali zmoti že samo če me med treningom pride kdo pogledat ali kaj vprašat. Saj ni, da nekaj ful hudo treniram in da sem 101% samo v treningu, ampak enostavno me moti, če se nekdo "vsili" v moj prostor. Poleg tega pa mi ni treba skrbet kako sem oblečen, kako se obnašam (ali se med izvajanjem vaj derem, žvižgam, pojem..) in ali imam brisačo za postaviti na klop / trenažer. Vse to se v javnem fitnesu spremeni.
Spraševal sem se ali bom lahko nemoteno izvajal treninge, brez čakanja da se določena naprava sprosti, ali bom imel opravka s fitnes pozerji, ki sedijo na napravi in SMS-ajo, itd. Skratka, veliko vprašanj a neglede na to mi je v mislih še vedno odmeval zgoraj omenjen pogovor. Prišel sem do zaključka, da po tolikih letih treniranja v kantini, resnično rabim nekaj novega. Pa naj si bo to okolje v katerem treniram, ljudje s katerimi bom obkrožen ali kaj drugega. Sklenil sem, da ne glede na to, kako bi se zadeva na koncu izkazala se izplača poskusiti. Tokrat zares! Pa bo kar bo ;)

Po vseh teh letih se prej jutrišnjim dnem, ko me čaka prvi trening v (če odštejemo nekaj prejšnjih v raznih toplicah) počutim kot da bom prvič treniral. Jutri bom ponovno začetnik. Privajal se bom na nove naprave, trenažerje in okolje. Pri novih vajah bo potrebno piliti čimbolj pravilno izvedbo in ugotavljati kaj mi najbolj ugaja, kje najbolj zadanem mišico. Jutrišnji dan jemljem kot dan eksperimentiranja. To bo vsekakor prineslo svežino in razburkalo vsakodnevno rutino.
Če sem do sedaj naredil nekaj stopnic in sem že bil v telovadnici, se bo sedaj treba vsesti v avto in odpeljati v mesto. Da ne govorimo o tem, da bo potrebno še prej pripraviti torbo napolnjeno z oblačili, obutvijo, bidoni in prehrambenimi dodatki :)
Že od začetka spremljam tudi facebook skupino Maxximum Team in z veseljem opažam, da vsaj dva člana teama trenirata kjer bom tudi sam. To je vsekakor dodaten plus, dodatna motivacija, saj zelo rad spremljam domače tekmovalce/ke, njihove treninge in vse kar spada zraven.

Res izgleda, kot da pripravljam kot bolan na kahlo a vemo, da je navada železna srajca in jo je še kako težko sleči!

Kar dobro sem natvezil v tem zapisu, pa upam, da ne bo ostalo samo pri besedah s tipkovnice :)

Naj se zabava prične!
<< x

gordon77

Pleničar

Vnosov: 6

Kraj: Gorenjska

Odgovor Pe dec 30, 2016 18:15

Napiši malo kakšen je bil prvi dan, kakšni so bili občutki ...

Tudi jaz imam podobno zgodbo.
Dolga leta sem treniral doma - v enem prostoru, kjer sem imel benč, pa stojala za počepe, par palic in ročk. Sedaj bo mislim da tri leta, kar sem se takoj po Novem letu vpisal v fitnes in moram reči, da mi ni žal. Več naprav, več ročk, več uteži, glasba, ljudje, vse to ti da neko energijo, ki je doma ni. Moram reči, da mi ni nit malo žal, da sem se vpisal v fitnes.
Doma sem benč in stojala razmontiral, pridobil malo prostora, sedaj pa počasi razmišljam, da bi prodal, ker že par leti leži v kotu.
<< x

LoGiQuE

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor So dec 31, 2016 12:08

...kot da bi hišno žival spustil v džunglo!

hec, hec Slika
po začetnem obotavljanju in ugotavljanju kje je kaj sem bil med izvajanjem vaj kar hitro notri. Na trening sem se odpravil ob 8.00 v upanju, da ne bo kaj dosti ljudi in da si bom lahko vzel malo več časa za poučevanje naprav in trenažerjev brez neke sile. No, obiskovalcev je bilo že kar precej :)
Naslednji dan sem šel še uro prej in ugotovil, da so nekateri verjetno že takoj ob 6.00 v akciji Slika

Skratka, slušalk in telefona za muziko sploh nisem rabil, ne vem niti kaj so vrteli, važno, da je nekaj ropotalo v ozadju. Sem bil tako ali tako z mislimi pri vaji, ki sem jo izvajal in hkrati razmišljal katera bo naslednja.
Prednost treninga doma je tudi v tem, da ti po končani vaji ni treba takoj pospravljati uteži in lahko takoj preidem na naslednjo vajo. Pospravim že na koncu, ali pa tudi ne, če se mi ne da :)
V javnem fitnesu nek red mora bit, čeprav sem pospravljal že tudi za drugimi. Verjetno pa bom tudi jaz kdaj pozabil kje kake kolute, tako da ne bomo nobenega obsojali

Ko sem treniral doma, sem med pitjem pre-workout napitka lepo gledal videe o fitnesu in bb na youtube-u, sedaj pa ni več časa za to. Spijem, wc, pograbim torbo in se odpeljem v mesto. v bistvu mi sedaj prav ta del in mentalna priprava najbolj manjka

Danes je bil moj tretji obisk, včeraj sem imel po osmih zaporednih treningih dan za pavzo. Tako ali tako sem imel 12 urni delovnik in sem komaj čakal da se uležem. Do sedaj sem treniral prsi, noge in danes hrbet. Jutri je fitnes zaprt in bom doma odtreniral ramena. V bistvu se sedaj veselim tudi treninga v domačem fitnesu :)
Razmontiral ga vsekakor ne bom, ker bom še vedno večkrat treniral doma. v bistvu imam celo v planu narediti prizidek in domači fitnes razširiti. definitivno pa bom moral nabaviti novo bench klop, ker je trenutna oddelala svoje in je vsa zmajana že
<< x

LoGiQuE

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor To jan 03, 2017 18:56

Torek, 03.01.2017

Pozdravljeni v novem letu in srečno 2017!

Prazniki so mimo in vse skupaj se počasi umirja, kot je to ponavadi po novem letu in vseh norijah, ki spadajo zraven.
Letos sem za Silvestrovo delal, tako da kaj dosti nisem imel od praznovanja, sem bil pa že takoj na novega leta dan v domačem fitnesu. Kot sem zapisal prejšnjič, sem treniral ramena; tokrat utrujenosti/neprespanosti samo 3 superseti in dve posamični vaji.
Za kosilo pa smo si malo privoščili v priljubljeni restavraciji.
Slika
ombolo s pršutom v refoškovi omaki

doma me je pa čakala lchf kremšnita:
Slika
Na praznični ponedeljek sem bil spet v fitnesu. Treniral sem roke in bil presenečen kako hudo sem čutil biceps pri pregibu na napravi.

Današnji obisk fitnesa je bil pa najbolj zanimiv in poln presenečenj. Testiral sem novoletno darilo, ki sem si ga sam omislil: Yamamoto Mega Sauzer
Slika

Kljub temu, da ne vsebuje citrulina me je kar dobro pripravil in motiviral za trening. Danes sem ga želel poskusiti brez dodajanja primesi, naslednjič pa bom dodal še citrulin, ki je v mojih napitkih pred vadbo (poleg MCT) stalnica.

Presenečenje se je pa zgodilo, ko sem srečal Groma, ki je bil danes na obisku in treniral svoja varovanca. Dodatno me je presenetil še z enkratnim darilom, Maxx hoodie-jem! Hvala še enkrat!
Ne vem po kakšnem naključju se je vse to zgodilo, saj sem prav včeraj gledal po spletni trgovini in razmišljal kako je hud (hud hoodie Slika ).
Sedaj sem že tako založen z Maxximum rekviziti (majica, pas, športna torba, hoodie), da bo kdo pomislil, da sem tudi sam del team-a Slika

Verjetno ni potrebno dodatno razlagat, da je sedaj motivacija in veselje do treniranja na vrhuncu. Kot nalašč pred jutrišnjim jutranjim treningom nog, pri katerem me že več kot mesec ovira čudna bolečina na notranjem delu stegna.

Za zaključek že tako zanimivega fitnes dneva, mi je bilo v veselje še osebno spoznati Maxx Tonija Slika
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63918

Odgovor To jan 03, 2017 19:52

Prosim. :)
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

LoGiQuE

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Če jun 01, 2017 14:08

Četrtek, 01.06.2017
Po zaključku izziva ponovno obujam moj stari dnevnik. Danes sem naredil zadnji trening pred odhodom v Italijo in popolnim premorom s treningi za nekaj dni.

ROKE + CARDIO
SS1: biceps pregib z ročkama sede na klopi z naklonom + pulldown ravna palica
SS2: biceps pregib na Scott napravi + skullcrushers z ročkama
SS3: drag curl z EZ palico + pulldown z vrvjo
SS4: dvojni biceps pregib na crossover kablih stoje + pregib z ročko za glavo
SS5: biceps pregib z vrvjo na kablu + pulldown "v" palica
Zottman pregib
EZ palica inverzni prijem

Kolo: 20minut

Na koncu se mi je zdelo, kot da za ne vem koliko časa zapuščam fitnes in mi je bilo kar škoda končati s treningom in iti domov :)

Pred odhodom v Milano
Tako kot vedno do sedaj, bom v deželi ogljikovih hidratov, poskušal tudi jedi, ki vsekakor ne soupadajo z lchf načeli. To bo večinoma prve tri dni, ko bomo na avtomobilističnem srečanju, nato pa sledi še nekajdnevno samostojno potovanje, ko bom vsekakor jedel manj in tudi degustiranja ne bo toliko.
S sabo bom, kot priporočeno že leta nazaj, vzel dodatne minerale. Prvo leto, ko sem začel s keto in nato poletje odšel na tako srečanje, sem prvič dodajal ekstra minerale in tudi če sem zaužil konkreten OH obrok nisem občutil stranskih učinkov. Počutje in želodec je bil še vedno OK. Poleg mineralov bom imel s sabo več ali manj samo esencialne dodatke kot so multivitaminske tablete, omega 3 in vitamin C v prahu.
<< x

LoGiQuE

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Ne jun 11, 2017 13:15

Nedelja, 11.06.2017
Pavza od treningov je trajala en teden, v fitnesu sem bil ponovno v četrtek, 08. junija. Do danes sem treniral vsak dan; četrtek: ramena, petek: noge, sobota: hrbet ter danes prsi in trebuh. Razen po treningu nog sem imel vsakič še 20 - 30 minut pedaliranja.
Presenečen in vesel sem opažanja, da tokrat povratek na trening ni bil tako travmatičen. Še vsakič, tudi po enem tednu pavze, sem bil na prvih treningih precej šibek, mogoče tudi brezvoljen.

Skratka, ponovno sem v pogonu, življenje se vrača na ustaljene tirnice, jutri grem po dopustu prvič v službo Slika

Ena z Italije:
Slika
nasmešek, potem ko si imel možnost odpeljat nekaj krogov po dirkališču Monza

grizemo dalje...
<< x

LoGiQuE

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Če jul 06, 2017 13:32

žal ugotavljam, da so vse slike, ki sem jih kdarkoli prilepil na forum od sedaj nedosegljive Slika
Stran, na katero sem nalagal slike je spremenila pravila in sedaj hočejo 400$/leto za ponovno omogočit direktno lepljenje slik na druge strani, forume, itd. Noro!
Vsi dnevniki, izzivi, so sedaj brez slik. Skoraj deset let sem na več forumih z različno tematiko objavljal slike naložene na to stran, sedaj je šlo vse po vodi

pozna kdo kakšno resno alternativo, kjer slik ne brišejo po določenem času?

Poletna borovničeva lchf torta izpred nekaj dni
Nimate dovoljenj za ogled prilog tega prispevka.
<< x

mbdejan

Mlečnozobec

Vnosov: 158

Odgovor Pe jul 07, 2017 07:54

Hej,

Poskusi z Google Drive.
https://www.google.com/drive/

Dejan
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Dnevniki in fotografije forumašev