Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

FB skupina FB skupina 2

Danes je Sr jun 03, 2020 01:57

Bavec - Cikliranje OH - MM

<< x

Bavec

Uporabniški avatar

Pleničar

Vnosov: 61

Odgovor Pe jun 24, 2011 23:51

Re: Bavec - Definicija

Tam nekje. Kaj se ti zdi premalo al preveč? :)
<< x

sportnik12

Mlečnozobec

Vnosov: 326

Odgovor So jun 25, 2011 14:50

Če boš res delal ketonsko do 50g OH je to veliko. Računaj, da Grom predlaga 40g B x 6 in 20g Mx 6, kar niti slučajno ne pride toliko kcal.
<< x

Paco

Mlečnozobec

Vnosov: 325

Odgovor So jun 25, 2011 15:01

sportnik12 je napisal/-a:Če boš res delal ketonsko do 50g OH je to veliko. Računaj, da Grom predlaga 40g B x 6 in 20g Mx 6, kar niti slučajno ne pride toliko kcal.

Če to gledaš kar si napisal pride 2040 kcal + recimo da imaš 50g OH je to 200 kcal ====>> 2250kcal.

Mislim, da je boljše da se držiš kar te cifre (2250), ker bodo rezultati boljši, sicer je pa na tebi da presodiš, kar ti bolje ustreza.
<< x

Bavec

Uporabniški avatar

Pleničar

Odgovor So jun 25, 2011 18:15

Glede na BRM kalkulator velja za mojo težo in 3x na teden trening z utežmi + 3x na teden neke vrste kardio 2800kCal točno 15% deficita. Glede na to, da bo šla teža sčasoma še dol bo to pomenilo še večji deficit, ne bi se pa rad pretreniral in začel izgubljat MM. Je pa res, da v jedilnik vpišem vse od zelenjave, solate, zelja do vlakninskih dodatkov, sicer solate in zelja ne vagam samo je pa prav, da je notri. :D Kako zgleda lahko vidite v priponki. Kakor pa sem že prej omenil nameravam spet na keto samo za kakšen mesec, saj sem ponekod že kar lepo zrezan, dokler si ne sestavim jedilnikov za cikliranje OH, ki bodo že v osnovi dobri, saj se neke navadne low-carb diete za vzdrževanje stanja zelo težko držim, poleg tega lahko skoristim ta čas, da še kaj spucam. :)

Uglavnem, tudi če je kalorij veliko dokaj nima veze, saj bom v primeru slabega napredka stalno povečeval trajanje kardio vadbe do tiste točke, dokler bom imel še dovolj moči in ne bo pretreniranosti.
Sem pa seveda odprt za nadaljnje predloge. ;)

Lp Blaž
<< x

sportnik12

Mlečnozobec

Odgovor So jun 25, 2011 19:13

Res ne vem kaj boš ti delu z 230g M? Pust tako kot smo ti predlagal mogoče, da še malce vdigneš maščobe na 150 to je pa to.
<< x

DaviT

Uporabniški avatar

Senior Member

Vnosov: 856

Kraj: Ljubljana, Šmartno ob Paki

Odgovor So jun 25, 2011 19:17

Ne vem, zakaj bi moral na vsak način takoj spustiti kalorije tako nizko, kot ti nekateri svetujejo. Nima smisla, ker lahko tako ali tako sproti prilagajaš. Poleg tega je adaptacija na ketone lažja/hitrejša z več maščobami v jedilniku...
The natural way is the only way!
<< x

sportnik12

Mlečnozobec

Odgovor So jun 25, 2011 20:59

Se ti ne zdi 230g M DaviT malo veliko?
<< x

DaviT

Uporabniški avatar

Senior Member

Vnosov: 856

Kraj: Ljubljana, Šmartno ob Paki

Odgovor So jun 25, 2011 23:53

Jasno da je veliko, ampak 120 pa tudi ni treba da ima že na začetku. Jaz bi sicer na njegovem mestu raje šel nekje vmes med 120 in 230 g, mogoče prva dva tedna res raje višje.
The natural way is the only way!
<< x

Bavec

Uporabniški avatar

Pleničar

Odgovor Ne jun 26, 2011 14:31

Nova nedelja, preverjanje napredka. :)
Po vseh neumnostih ta teden sem bil kar presenečen nad rezultatom v pozitivnem smislu.
Teža: 77,8kg:
Slika
Slika
Slika
Sem mislu, da sem si v zadnjih 2-3 tednih precej več škode naredu, zgleda da sta me zdej zadnja 2 dneva skoraj brez hidratov sčistila vode in me vrnila na dokaj staro stanje. :)
Ker sem na ketonski šele 2 dni itak nisem še prešel v stanje ketoze, na podlagi tega sem se odločil, da nadaljujem kar na cikliranje že takoj, nekak pričakujem da se bom že zaradi tega še nekoliko zrezal in nima smisla, da grem nazaj na ketonsko. Zdej v par dnevih bom naredil jedilnike, ki jih bom tudi tu objavil, pa upam, da mi jih boste malo pokomentiral, da jih lahko še izboljšam. :)
Nekak zelo hvaležen bi bil, če mi lahko kdo pošlje kakšen primer dokaj dobrega jedilnika za cikliranje, ki bi ga lahko imel za "muštr", to bi mi zelo pomagalo. :)

Fajn trenirajte pa se beremo. ;)

Lp Blaž
<< x

Bavec

Uporabniški avatar

Pleničar

Odgovor Ne jun 26, 2011 17:25

Re: Bavec - Cikliranje OH - MM

Ravnokar sestavil LC jedilnik za ponedeljek in torek. Malo bom imel zamenjano, saj bom imel HC dneve v sredo in četrtek, vikenda mi je škoda, ker imam takrat največ časa in priložnosti za trening z utežmi. :)
V priponki lahko najdete LC jedilnik. Kakšen komentar mogoče? :)
<< x

Dzezy

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 5270

Odgovor Ne jun 26, 2011 19:38

Zakaj pa se vsak teden slikaš?
Članki, nasveti, recepti in še kaj na: https://www.facebook.com/Zdraviinfit in na:
https://zdraviinfit.wordpress.com/
<< x

Bavec

Uporabniški avatar

Pleničar

Odgovor Ne jun 26, 2011 20:03

Ja, ej, to sm pa tud hotu uprašat. Na kakšen način pa ostali spremljate napredek?
<< x

rakec00

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 479

Kraj: Maribor

Odgovor Ne jun 26, 2011 20:17

Ogledalo :) Tehtnice se poskušam odvadit, da ne stopam gor sploh.
Sicer pa, če smem vprašat, zakaj pa si na dieti? Sj v kosti ne moreš shujšatSlika
<< x

Janie

Mlečnozobec

Vnosov: 287

Odgovor Ne jun 26, 2011 20:30

Verjetno zato, da je zdefiniran ;).Pa btw sej ni koščen :).
<< x

Bavec

Uporabniški avatar

Pleničar

Odgovor Po jun 27, 2011 01:19

Jaz se vagam 1x na teden ob nedeljah na tešče, ker ob sobotah nimam treninga, še najbolj realno pokaže, drugače pa ogledalo, k si pa že tam pa še kakšno sliko nardiš, kaj se pa zamudiš. ;)

Zakaj sm na dieti? Tako je, nek cilj sem si zadal, da se do ene mere zrežem, preden grem spet na maso. Ugotavljam, da je ukvarjanje s fitnesom bolj psihična kot fizična disciplina. Sej folk pravi zarad zdravja, dobrega počutja itd. in vse je res. Kar je pa men ravno tako pomembno je pa to, da se skoz ta proces spremeniš, postaneš drugačen človek, saj za ukvarjanje s tem športom rabiš samodisciplino, motivacijo, pozitivno trmo, ciljno usmerjenost, pa še bi lahko nadaljeval. Ko že ne veš več ali boš lahko dvignu določeno težo al pa se držal jedilnika si rečeš: Ej, alo, trgaj p***a!!! In nardiš kar je treba. Lahko bi se reklo character building, namest bodybuilding. :D
To se potem veže tud na druge probleme v življenju. ;) Pa tudi določeno znanje na tem področju mi utegne pomagat do bolj zdravega in aktivnega življenja. Pa tudi to, da sponzavaš ostale ljudi, ki imajo podoben interes kakor ti, naprimer tukaj na forumu. ;)

Pa da ne bom predolg...res je, za poletje si trenutno želim mal na maso, rad bi to dosegu pa čimbolj kvalitetno, da bom dobro zgledal celo leto, ne samo proti koncu definicije. :)

Trening sem za danes zaključil prb. 2 uri nazaj, še zadnji obrok me čaka, v naslednjih dneh bom verjetno naredu pa še preostala 2 jedilnika, pol se pa začne proces učenja. :)

Lep začetek delovnega tedna vam želim! :)

Lp Blaž
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Dnevniki in fotografije forumašev

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

FB skupina FB skupina 2