Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

FB skupina FB skupina 2

Danes je So avg 08, 2020 18:09

Uros

<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 10972

Odgovor Pe maj 20, 2011 20:54

Re: Uros

stefek je napisal/-a:Pozdravljen!

Zanima me če je HIIT sestavljen nekako tako ok:
10min ogrevanje
10x 20sek na polno, 1minuta rahel tek
10-15min rahel tek

Cilj: izguba maščobe.

Hvala!

Lp!

Intervala (hitrega in jogginga po njem) imej enako dolga. Če ne moreš zdržati eno minuto zmanjšaj napor. Prav tako je bolje, da sta časovno enaka. Lahko tudi 30/30. Ogrevanje in ohlajanje je OK.
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Pe maj 20, 2011 21:41

Petek 20.5.2011

Trening:
> Kardio: Nizko intenziven 30' (15' pred, 15' po)
> Fitnes: 45 min
Prsi
- bench
- metuljček ročke
- ročke potisk naklon
- metuljček naprava
- potisk vodoravno naprava
- potisk vertikalno naprava
Trebušne

Počutje:
Vstajanje ob 3:00, učenje 4:00 do 7:00, kava, opravila v mestu 8:00 do 10:00, domača opravila ali home style crossfit 10:00 do 16:00, pavza, fitnes 18:00 do 19:30, post-workout lunch, počitek. Vmes sem tudi kuhal, jedel pa pil, pa hodil na wc, pa še kaj. Odličen dan. Trening tako kot vedno, ko stopim skozi vrata fitnesa. Če ni 100% potem jih niti ne prestopim.

Hrana:
O1: ovseni, skuta, kako, omega3, čaj
O2: ovseni, beljaki, kumara, kava
O3(na terenu): PP v ovitku, kumara, lešniki, paradižnik
O4: Chilli con chicken (jaz kuhal), olivno (preliješ pred serviranjem)
O5: preostanek Chilli-ja, orehi
TRENING
O6(na terenu): zdrob (pšenični + koruzni), whey
O7: omleta iz 2 jajc + 4 beljaki, špinača (surova, sveža z vrta), omega3
O8(nagrada dneva): whey, pest zamrznjenih borovnic

43/37/20 (OH/B/M), cca 3100 Kcal

Počutje:
V redu, ugotavljam, da mojemu telesu ustreza ali HC, LC ali neka srednja varianta glede razmerja makronutrientov. Ostalo pa sem že zgoraj napisal.
<< x

stefek

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 241

Odgovor Pe maj 20, 2011 21:56

UrosS je napisal/-a:
stefek je napisal/-a:Pozdravljen!

Zanima me če je HIIT sestavljen nekako tako ok:
10min ogrevanje
10x 20sek na polno, 1minuta rahel tek
10-15min rahel tek

Cilj: izguba maščobe.

Hvala!

Lp!

Intervala (hitrega in jogginga po njem) imej enako dolga. Če ne moreš zdržati eno minuto zmanjšaj napor. Prav tako je bolje, da sta časovno enaka. Lahko tudi 30/30. Ogrevanje in ohlajanje je OK.

No potem sem danes zafrknil. Meu sem ogrevanje 15min(srednjeintenzivno) nato 12x 20sek na polno 1min narahlo, 15min ohlajanja. Vbistvu sem zelo utrujen tako da nevem kako bo naslednjič pri 30/30.

Najlepša hvala za nasvet!

Tvoj lifestyle se mi drugače zelo dopade da še omenim Slika

Lp!
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Pe maj 20, 2011 22:10

stefek je napisal/-a:No potem sem danes zafrknil. Meu sem ogrevanje 15min(srednjeintenzivno) nato 12x 20sek na polno 1min narahlo, 15min ohlajanja. Vbistvu sem zelo utrujen tako da nevem kako bo naslednjič pri 30/30.

Nisi zafrknil, vseeno si naredil dober trening, če si utrujen, sedaj si privošči počitek. Enaki intervali oziroma, da imaš hitrega daljšega te bolj skurijo, ampak postaneš močnejši in bolj vzdržljiv.

stefek je napisal/-a:Tvoj lifestyle se mi drugače zelo dopade da še omenim Slika

Lp!

Hvala
<< x

majchika16

Pleničar

Vnosov: 89

Odgovor So maj 21, 2011 17:09

UrosS je napisal/-a:Profil: ultramaratonec

Data: 177 cm, 62 kg, cca 8-10% BF
RHR 36 bpm, maxHR 192 bpm (ni uraden)

Cilj: Uspešno graditi kariero z lastnimi rokami, postati fizik in še kaj. Najti razmerje med močjo, eksplozivnostjo, vzdržljivostjo, spoznavat telo in njegove odzive na dražljaje. Razumevat psihološki vpliv vadbe na telo in jo uspešno uporabit pri doseganju ciljev. Uspešno povezovat aktivno življenje z vsakdanjim in pri tem čim manj komplicirat. Iz leta v leto počasi napredovat, si izboljšat kvaliteto življenja in biti zdrav.

Športni cilj: Jeseni preteči 100 km v okvirnem času 9 ur (trenutno 9:20:21)

Večji dosežki: Maraton pod 3 urami, 100 km tek, 12 urni tek (117 km), polovica Ultrabalatona (111,8 km - dvojice)

Prehrana: Pri hrani me vodi načelo, da premislim, kaj s katero hrano dobim. Izbiram tako, ki mi poleg energije da še nekaj "bonusa", torej nepredelano kar se da svežo hrano (zelenjavo jem večinoma presno, ker nimam časa za pripravo pa tudi več V&M se ohrani). Torej razmišljam kaj so jedli naši dedki in babice, ki so imeli kvalitetnejše življenje, in njihova vodila moderniziram in prilagodim trenutnim razmeram. Že pet let brez junk fooda (pizza, burek, hamburgerji - razen če delam sam doma iz polnovrednih sestavin), brez sladkarij, ne uživam alkohola.
Držim se cikliranja, podobno kot je Gašper opisal, le da jaz uporabljam procentno razmerje.

Dodatki: omega3, V&M, C-vit, magnezij, BCAA, Whey, FitBurner.

Trening: 6x tedensko kardio, od tega dve visoko intenzivni vadbi, ostale srednje oziroma nizko intenzivne, enkrat tedensko 3h+ dolgi trening. Fitnes 4x tedensko - visoko intenziven, večinoma do odpovedi, mesečno zamenjujem vaje/zaporedje, da se telo ne navadi na konstantne dražljaje.
Velik poudarek na mentalnem treningu.

Vizija: Delit izkušnje z ostalimi, dokazat, da se z organizacijo in iznajdljivostjo lahko znajdete v vsaki situaciji pri čemer vaš življenjski načrt ne "trpi". Pomagat ostalim na njihovi poti, ne na način, da bi jim solil pamet temveč stal ob strani, ko padejo.

UrosS, will you marry me? ;)

Hecam se, da se ne boš ustrašil ;)

Skratka, spremljam tvoj dnevnik, vadbo, kuharijo, življenje - super si! Zelo blizu mi je tvoje razmišljanje in življenjska filozofija ;)

Res bi lahko bil za zgled marsikomu! Le tako naprej in še veliko uspehov!
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor So maj 21, 2011 19:46

Hvala majchika :)

majchika16 je napisal/-a:Res bi lahko bil za zgled marsikomu! Le tako naprej in še veliko uspehov!

Vsi smo krvavi pod kožo.

Sobota 21.5.2011

Trening:
> Mešani: betoniranje in vse kar spada zraven

Počutje:
Odlično. Resda so bili danes Radenci in me je vsak drugi vprašal zakaj nisem tam, toda nisem si gnal k srcu, družina je pomembnejša. Sedaj sem resda utrujen v nulo. Toda sreča v očetovih očeh odtehta. Zadovoljen, zelo.

Hrana:
O1: ovseni, skuta, kakao, omega3, čaj
O2(teren): PP v ovitku, kumara, lešniki
O3: solata s kuhanimi PP, paradižnikom, papriko, bučno
O4: pečena PP, zelena solata, paradižnik, bučno
O5: pečena PP, surova špinača, olivno
O6: skuta, kakao, cimet, ingver, korenje, omega3
O7(nagrada dneva): whey, led, voda

31/47/22 (OH/B/M), cca 2500 Kcal

Počutje:
Resda je bil kalorični vnos danes nekoliko nižji toda to je čisto normalno za dni, ko večino časa preživim na soncu, isto je na tekmah. Kljub vsemu sem z dnevom in razporedom spet zadovoljen. Hec dneva pa je bil, ko sem si oblekel hlače, ki sem jih nosil pri 9ih letih. V pasu so mi bile prevelike. Čisto po naključju pa sem naletel na naslednjo stvar, komentar ni potreben. Poudarek je na študentska.

Slika

Nasvet dneva:
Oreške si enostavno shranite v odslužen lonček od žvečilnih gumijev. Slednjega lahko spravite v avto, torbico ali kar žep jakne. Tako imate, kadar ste ujeti "nepripravljeni" vseeno kvaliteten obrok s sabo, manjkajo vam le še beljakovine. Tudi whey lahko shranite na podoben način, manjka vam torej le še voda.
<< x

baller

Uporabniški avatar

Vnosov: 1438

Odgovor So maj 21, 2011 19:52

nevem kaj je čudnega pri napisu pač kebab na bon.. sj to ma usak drug napisan študentska prehrana
<< x

bunnybuba

Uporabniški avatar

Pleničar

Vnosov: 87

Odgovor So maj 21, 2011 21:49

baller je napisal/-a:nevem kaj je čudnega pri napisu pač kebab na bon.. sj to ma usak drug napisan študentska prehrana

Nič čudnega? Khm, samo skregano z vsemi načeli zdrave prehrane in dajanje potuhe lenim ritim. Najlažje je ponujat visoko kalorično in NEzdravo hrano študentom za malo denarja - izgovorov, da ni časa (in denarja) za zdrav obrok je pa potem še več kot izgovorov na vpr. zakaj se ne učijo. Če bi študentje malo manj žurali, bi se našel denar in čas tudi za fitnes in zdravo prehrano. Vprašanje, zakaj oznaka ''študentska'' ni na mestu, je torej rešeno. Oz. bolje rečeno: It's the way I see it. Slika Mogoče sem mal pregrobo tole razložila, ampak večina študentov da raje 88 centov za nezdrav obrok, kot kak evro več za polnovreden obrok. Potem pa še takšne ''spodbude'' k bureku kot študentski hrani na vsakem koraku... Ajej.
"Don't wait for your ship to come in. Get in your boat and row out.''
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Ne maj 22, 2011 21:56

bunnybuba +1

@MKC bomo odprli temo o tem v kratkem.

Nedelja 22.5.2011

Trening:
> Rest day

Počutje:
Danes smo obujali spomine. Pred 6 leti ravno ob tem času, 176 cm, 35 kg.
Telesu je potrebno ponuditi dovolj počitka. Trenutno v meni divja vojna. Bo mimo, ko se odločim za to. Drugače super dan, družinski piknik, je naš tamali praznoval.

Hrana:
O1: ovseni, skuta, kakako, omega3, čaj
O2: rjavi fižol, whey, paradižnik, paprika
O3(piknik): PP na žaru, paradižnik, paprika, mlada čebula, olivno na žlico
O4(na poti): 4 beljaki, 2 celi gosji jajci, špinača sveža
O5: tuna, skuta, začimbe, rdeča paprika, olivno
O6: kuhana PP, omega3

34/43/23 (OH/B/M), cca 2500 Kcal

Počutje:
Za vikend ne glede na aktivnost (razen če športam) spustim kalorični vnos, da se telo ne navadi preveč na povišanega tekom tedna. Se vidi, da prihajajo poletni dnevi in mi hrana ne leži najbolj, še posebej če sem aktiven na prostem. Drugače zadovoljen in v pričakovanju novega tedna, služba & hit the gym. Jutri verjetno sveži podatki o meritvah.
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Po maj 23, 2011 22:22

Ponedeljek 23.5.2011

Trening:
> Kardio: visoko intenziven, 50 min

> Fitnes: 45 min
Biceps
- upogib ročka
- upogib ročka pri tleh
- upogib ročka brez rotacije
- upogib palica
Rame
- stranski dvig ročke
- poteg k bradi palica
- disk spredaj nad glavo
- potisk nad glavo sede ročke
Trebušne

Počutje:
Ko stopim skozi vrata fitnesa se začne drugi svet. Lahko imam še tako slab dan vem, da se bom potrudil in dal vse od sebe. Ker hočem počasi napredovat. Posvečam posebno pozornost na koncentraciji nad obremenjeno mišico ter negativnimi deli ponovitve. Napredek je, dokazi so verbalni (da sem spremenjen) kakor tudi numerični (tehtnica je po dveh tednih pokazala 0,7 kg več). Gre res počasi, kar ni čudno pri količini kardio vadbe, ki jo izvajam, toda cikliranje se res obnese. Občutek imam, da me je mogoče skurilo edino kar se deleža maščob tiče, ker je moč videt žile na trebuhu, kar krivim HIIT treninge. Zadovoljen, zelo.

Hrana: HC dan
O1: ovseni, skuta, kakako, omega3, čaj
O2(služba): prosena, kuhana PP, začimbe, kumara, kava
O3(služba): prosena, kuhana PP, začimbe, bučka
O4: ajdov praženec, beljaki
O5: proteinska ploščica (TOP!!!), whey
TRENING, pred/med bcaa
O6: zdrob, whey
O7: skuta, kakao
O6: goveji zrezek, kumara, bučke, redkvice, omega3

55/31/14 (OH/B/M), cca 3200 Kcal

Počutje:
Danes sem malo za**** kar se razmerja tiče, je bilo preveč vsega tekom dneva za naredit. Kljub vsemu zadovoljen.
<< x

Scooby

Uporabniški avatar

Senior Member

Vnosov: 974

Kraj: Dol pri Ljubljani

Odgovor Po maj 23, 2011 22:28

Glede česa ti je tale B čokoladica TOP? Upam, da ne zaradi okusa? Slika
"Pure adrenaline attached to a license plate!"
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Po maj 23, 2011 22:48

Sestava je dobra, ni presladka (ne maram sladkih stvari), pumpkin okus je nekaj posebnega pa ni "čokolada" ampak ko neke vrste pecivo. Poslikam ob prvi priložnosti, jutri :)))

Odsvetujem uporabo, pust jo men :)
<< x

Scooby

Uporabniški avatar

Senior Member

Vnosov: 974

Kraj: Dol pri Ljubljani

Odgovor Po maj 23, 2011 23:11

Ti jo z veseljem prepustim. Slika Men namreč okus in tekstura nista preveč všeč, ker sem bolj sladkosned. Se pa tudi ne morem spomnit, kater okus sem kupil. Sem jo pojedel med eno izmed tekem in sem pozabil pogledat.
"Pure adrenaline attached to a license plate!"
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor To maj 24, 2011 05:35

Scooby je napisal/-a:Ti jo z veseljem prepustim. Slika

Hvala Slika :))
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor To maj 24, 2011 21:31

Torek 24.5.2011

Trening:
> Kardio: 70 min, nizko intenzivni, AVG HR: 126 bpm
> Fitnes:
Triceps
- izteg disk za glavo
- izteg komolca nazaj ročke
- poteg na LAT
- dipsi triceps

Počutje:
Nor dan. Osnovno vodilo, ko vstopiš skozi vrata fitnesa ali greš na trening pustiš čustva in težave zunaj, to ni kraj za reševanje problemov. Posledično danes nisem bil razpoložen ko veverica, ampak glava je na mestu to je najpomembneje. Kljub vsemu mi je trening lepo uspel, triceps je lepo zategovalo. Zadovoljen.

Hrana: LC dan
O1: ovseni, skuta, laneno seme, kakao, omega3, čaj
O2(služba): kuhana PP, brokoli, olivno, kava
O3(služba): kuhana PP, dušen goveji zrezek, zelena solata
O4: tuna, sardine, kumara, bučka
O5: whey, lešniki, kava
TRENING, pred/med bcaa + C-vit
O6: zdrob, whey
O7: 2 jajci, 8 beljakov, špinača, omega3, čaj

27/49/24 (OH/B/M), cca 3100 Kcal

Počutje:
Ok. Nič posebnega, tudi učil sem se dovolj zbrano. Sem bil danes spet malo pri Metki (shhhh :) ), ker me je Polona včeraj čist okužila, in sem zvečer same buče sanjal.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Dnevniki in fotografije forumašev

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 15 gostov

FB skupina FB skupina 2