Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

FB skupina FB skupina 2

Danes je Če maj 28, 2020 15:54

moj body

<< x

Samson23

Mlečnozobec

Vnosov: 312

Kraj: Kamnik

Odgovor Če maj 07, 2009 17:27

purman je napisal/-a:#ed_op#BR#ed_cl#Js pa vseeno mislim, da ni oblikovanje telesa kar tako enostavno. Za to obstaja neko osnovno znanje in pa še bolj poglobljeno znanje. Če delaš brezglavo in kar nekaj po svoje, ne samo da imaš slabe rezultate, alhko skoraj nič ne napreduješ. Pretreniranost je pa še kako pomembna, če ti 5 krat na teden bildaš ko budala se ti sedemkrat v tednu čez dan stalno zeha -zaradi preurujenosti. In če s tem še kar nadaljuješ pride do kronične utrujenosti, potem pa že skoraj nisi sposoben več normalno funkcionirat v lajfu. Tako da se je kr traba držat nekih smernic, tako pri treningu kot prehrani. Seveda to velja, kadar govorimo o oblikovanju telesa, kar zanima večino tistih ki se s fitnesom ukvarjajo, če pa nekdo(teh je zelo zelo skoraj nič malo) bilda zaradi kondicije, vzdržljivosti, moči, tam pa imo res ni več tako zelo vse važno, je pa važno da treniraš kot bik in ješ kot bik.#ed_op#BR#ed_cl#
#ed_op#DIV#ed_cl#...jaz pa mislim, da ti prevec razmisljas... lej vazn je biofeedback... ce cutis da si pretreniral si pac vzames nekaj dni off pol pa spet nadaljujes... ne rabis nekih zakompliciranih shem periodizacije in ne vem kaj... bistveno je da DELAS TRDO, KADAR DELAS... #ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#pri prehrani pa energijski deficit oz. suficit(če želiš maso)... #ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#...v bistvu je zadeva zelo enostavna, če ne razmišljaš prevec, sploh za zacetnike in srednje napredne(kamor spada 99% tega foruma)... zadeva postane nekoliko bolj zapletena, ko postanes napreden, samo vecina niti ne zna npr. pravilno izvajat deadlifta pa se ukvarja s tem kera vrsta kreatina bi jim bolj pomagala, pa v nulo razdelajo&nbsp;razmerja mikronutrientov v njihovi prehrani... ne recem da te svari niso pomembne, ampak ce nimas osnov poslihtanih in se ukvarjas s takimi stvarmi je tako kot bi kupoval avtoradio za avto, ki ga nimas...#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#&nbsp;#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#Jaz vsekakor pravim, da hje oblikovanje telesa vsaj na zacetni in srednji ravni nikakor ni raketna znanost, čeprav bi nekateri radi videli da bi ljudje tako razmisljali. Vsekakor lazje manipuliras z vidika, da znanje je pomembno in prenaphujes ta pomen, da dobis ovcke.#ed_op#/DIV#ed_cl#
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63980

Odgovor Če maj 07, 2009 19:31

zelo odvisno od genetike. če bi bilo tako ensotavno bi bilo v fitnesih več rezultatov.
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

baller

Uporabniški avatar

Vnosov: 1438

Odgovor Če maj 07, 2009 19:50

tut js mislm da če se dela od začetka osnovne vaje na hard nemorš falit.. vsak napreduje. je pa res da je v fitnesih ogromno takih k samo v glav težko trenerajo pa se jim zdi odpoved že prec k ni več lahko&nbsp;
<< x

Samson23

Mlečnozobec

Odgovor Pe maj 08, 2009 08:34

Grom je napisal/-a:zelo odvisno od genetike. če bi bilo tako ensotavno bi bilo v fitnesih več rezultatov.
#ed_op#DIV#ed_cl#Genetika je tolk od ramen navzgor kot navzdol. Stvar je veliko bolj enostavna kot večina misli, sam večina noče delati hard oz. sploh ne ve kaj je to hard. Mislim, če maš cajt in energijo za med treningom pričat pa TV gledat potem za moje standarde to sploh ni trening(razem v primeru treninga za moč). #ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#&nbsp;#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#Ljudem v fitnesih v prvi vrsti ne manjka znanja, ampak&nbsp;delovna etika. Slabe rezultate pa upravičujejo z dejavniki, ki so zunaj njihove kontrole-npr. genetika. S tem ne rečem, da je genetika nepomembna, nikakor ne. Samo je pa zelo slab izgovor. Verjetno&nbsp;jih je nekaj res izven treh fi-jev v negativo, samo teh je zeeeeeeeeeelo malo in ne vsak drugi oz. vsi razen par tistih, ki so izven treh fi-jev v pozitivno, kot nekateri verjamejo.#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#&nbsp;#ed_op#/DIV#ed_cl#
<< x

kugla

Pleničar

Vnosov: 70

Odgovor Pe maj 08, 2009 09:30

Se popolnoma strinjam z Samsonom23. Ljudje so že v preteklosti dosegali zavidljive rezultate, brez poglobljenega znanja o treningu in prehrani ter pomoči sodobne športne prehrane.
Kar manjka povprečnemu obiskovalcu fitnesa je, kot je že napisano zgoraj, intenzivnost treninga ne pa najnovejši in najdražji dodatki k prehrani.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Pe maj 08, 2009 09:38

#ed_op#DIV#ed_cl#vsekakor je intenziven trening pomemben nikakor pa se ne strinjam da bo sedaj zaradi intenzivnega treninga vsak dobro napredoval. Potreben je pameten trening in urejena prehana. Ne govorim o dodatkih te so pika na i, da ne bo pomote.#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#Seveda vprašanje je tudi kaj je za enega sprejemljiv napredek.#ed_op#/DIV#ed_cl#
<< x

Samson23

Mlečnozobec

Odgovor Pe maj 08, 2009 09:52

#ed_op#DIV#ed_cl#Intenziven trening ob kaloricnem suficitu oz. deficitu, odvisno pac od cilja(definicija ali masa). #ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#Grom, tukaj govorimo o zacetnikih in srednje naprednih. Ne o pro-jih. Vsekakor imaš pravico do svojega mnenja, ki ga glede na tvojo pozicijo povsem razumem.#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#&nbsp;#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#&nbsp;#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#&nbsp;#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#&nbsp;#ed_op#/DIV#ed_cl#
<< x

Mustelo

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 3399

Odgovor Pe maj 08, 2009 10:10

Kot je rekel Grom, odvisno kaj je sprejemljiv napredek. Sigurno je pa za konkreten napredek potrebno veliko več kot samo intenzivno trenirat in gledat samo na to ali si v plusu ali minusu.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Pe maj 08, 2009 10:23

Samson23 je napisal/-a:#ed_op#div#ed_cl#Intenziven trening ob kaloricnem suficitu oz. deficitu, odvisno pac od cilja(definicija ali masa). #ed_op#/div#ed_cl##ed_op#div#ed_cl#Grom, tukaj govorimo o zacetnikih in srednje naprednih. Ne o pro-jih. Vsekakor imaš pravico do svojega mnenja, ki ga glede na tvojo pozicijo povsem razumem.#ed_op#/div#ed_cl##ed_op#div#ed_cl#&nbsp;#ed_op#/div#ed_cl##ed_op#div#ed_cl#&nbsp;#ed_op#/div#ed_cl#
#ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl#Suficit kalorij definirvno lahko pripelje do izgube maščobe. Vendar osebno sem mnenja da ti to ob nepravilnem izboru živil ne zagotavlja vseh potrebnih snovi, izgubljaš lahko telesne beljakovine, pade presnova in potem dobiš hitreje nazaj, lahko zaradi vnosa določenih živil ni zdravo, matraš se lahko zaradi lakote itd. #ed_op#br#ed_cl#Govorim o vseh ne le o naprednih. Tudi pri novincu mora biti za moje pojme napredek zadovoljiv. #ed_op#br#ed_cl#
<< x

Samson23

Mlečnozobec

Odgovor Pe maj 08, 2009 12:51

#ed_op#DIV#ed_cl##ed_op#FONT size=2#ed_cl#"izgubljaš lahko telesne beljakovine, pade presnova in potem dobiš hitreje nazaj, lahko zaradi vnosa določenih živil ni zdravo, matraš se lahko zaradi lakote itd. "#ed_op#/FONT#ed_cl##ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#P#ed_cl##ed_op#FONT size=2#ed_cl#Do vsega tega v manjši ali večji pride tudi če imaš "v nulo pošlihtano prehrano."&nbsp;In&nbsp;razlika za nekoga z netekmovalnimi ambicijami med solidno prehrano(da ne bo kdo mislil da jaz govorim o junk food-u 2X na dan(to sploh ni hrana po nobeni definicija zame),&nbsp;samo ne vidim smisla v tem da imas&nbsp;vse izmerjeno itd.)&nbsp;in v nulo poštelano ni vredna živcev in denarja. Seveda je za tekmovalce zgodba povsem drugačna.&nbsp;In o tem sem govoril, ko sem rekel da te razumem, ko govoris iz &nbsp;SVOJE pozicije.#ed_op#/FONT#ed_cl##ed_op#/P#ed_cl##ed_op#P#ed_cl##ed_op#FONT size=2#ed_cl#&nbsp;O tem kaj je za koga&nbsp;zdravo in kaj ne, pa ne bi, ker&nbsp;to nikakor ni izhodišče neke produktivne debate.&nbsp;Vsekakor je individualna izkušnja edina relevantna.#ed_op#/FONT#ed_cl##ed_op#/P#ed_cl##ed_op#P#ed_cl##ed_op#FONT size=2#ed_cl##ed_op#/FONT#ed_cl#&nbsp;#ed_op#/P#ed_cl##ed_op#P#ed_cl##ed_op#FONT size=2#ed_cl##ed_op#/FONT#ed_cl#&nbsp;#ed_op#/P#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl##ed_op#BR#ed_cl##ed_op#/DIV#ed_cl#
<< x

kai

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 486

Odgovor Pe maj 08, 2009 13:32

meni osebno se zdi daj rabiš kar znanja za lepo simetrično oblikovano telo, sploh tisti ki se more prvo zrediti in nato pucati,malo drugače je za one ki so debeli in mato samo hujšajo
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Pe maj 08, 2009 14:09

Samson23 je napisal/-a:#ed_op#div#ed_cl##ed_op#font size="2"#ed_cl#"izgubljaš lahko telesne beljakovine, pade presnova in potem dobiš hitreje nazaj, lahko zaradi vnosa določenih živil ni zdravo, matraš se lahko zaradi lakote itd. "#ed_op#/font#ed_cl##ed_op#/div#ed_cl##ed_op#p#ed_cl##ed_op#font size="2"#ed_cl#Do vsega tega v manjši ali večji pride tudi če imaš "v nulo pošlihtano prehrano."&nbsp;In&nbsp;razlika za nekoga z netekmovalnimi ambicijami med solidno prehrano(da ne bo kdo mislil da jaz govorim o junk food-u 2X na dan(to sploh ni hrana po nobeni definicija zame),&nbsp;samo ne vidim smisla v tem da imas&nbsp;vse izmerjeno itd.)&nbsp;in v nulo poštelano ni vredna živcev in denarja. Seveda je za tekmovalce zgodba povsem drugačna.&nbsp;In o tem sem govoril, ko sem rekel da te razumem, ko govoris iz &nbsp;SVOJE pozicije.#ed_op#/font#ed_cl##ed_op#/p#ed_cl##ed_op#p#ed_cl##ed_op#font size="2"#ed_cl#&nbsp;O tem kaj je za koga&nbsp;zdravo in kaj ne, pa ne bi, ker&nbsp;to nikakor ni izhodišče neke produktivne debate.&nbsp;Vsekakor je individualna izkušnja edina relevantna.#ed_op#/font#ed_cl##ed_op#/p#ed_cl##ed_op#p#ed_cl##ed_op#font size="2"#ed_cl##ed_op#/font#ed_cl#&nbsp;#ed_op#/p#ed_cl##ed_op#p#ed_cl##ed_op#font size="2"#ed_cl##ed_op#/font#ed_cl#&nbsp;#ed_op#/p#ed_cl#
#ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl#Ne vem zakaj k meni zmeraj tlačiš te tekmovalce. Res da pripravljam nekaj tekmovalcev ampak to nima veze. Gvorim o ljudeh ki pridejo k meni po rezultat (malo dobiti gor,hujšati itd).#ed_op#br#ed_cl#In moje mislim da bogate izkušnje mi kažejo da ni kot govoriš. Urejena prehrana je zelo pomembna za dober rezultat. Seveda obstajajo ljudje z dobro zasnovo ampak jaz govorim o povprečnežih. #ed_op#br#ed_cl#Sam deficit je daleč od optimuma predvsem pa deficit pri ljudeh ne pali in hitro odpovedo.#ed_op#br#ed_cl#
<< x

mcalex

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 2451

Odgovor Pe maj 08, 2009 15:44

#ed_op#DIV#ed_cl#Tu se popolnoma strinjam z Gašperjem.Povprečni ljudje z slabšo genetiko ( beri particionirajo kcal raje v maščobo kot mišice ) rabijo za nek viden rezultat ZELO optimalno prehrano , včasih tudi precej dodatkov zato da ne zgubljajo miš.mase pri dieti in morajo zelo pazit na kcal vnos&nbsp;; malo premalo - mišice in moč gresta takoj dol ; malo preveč - se začne takoj maščoba nabirat.#ed_op#/DIV#ed_cl#
<< x

kugla

Pleničar

Vnosov: 70

Odgovor Pe maj 08, 2009 20:11

Brez zamere, samo dejstvo je, da sta tako ti kot Gašper neposredno povezna z prodajo športne prehrane, mar ne?#ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl#
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Pe maj 08, 2009 20:15

človek kje je kdo omenjal športno prehrano??
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Dnevniki in fotografije forumašev

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

FB skupina FB skupina 2