Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Cruhs Forum Yamamoto Raden + GRATIS Keel

Danes je Če avg 22, 2019 16:50

Andreja K. Vezjak

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

elliejelly

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 464

Odgovor To jun 16, 2015 15:56

Re: Andreja K. Vezjak

Bravo, vse čestitke za doseženo formo!

Tvoj dnevnik bom imela še naprej zacahnanega, ker je super pregleden in zanimiv.
Strength does not come from winning. Your struggles develop your strengths. When you go through hardships and decide not to surrender, that is strength.
<< x

AndrejaV

Uporabniški avatar

Pleničar

Vnosov: 79

Kraj: Maribor

Odgovor Če jun 18, 2015 20:55

shootek je napisal/-a:Andreja iskrene čestitke. Res top preobrazba...Pohvale tudi za dnevnik saj si ga več kot odlično vodila :)

Me pa zanima, koliko kardio treninga si imela? Si kaj tekla, kolesarila,... ali samo trening z utežmi?

Hvala :)

Kardio? Huh, mislim da smo 2x šli s familijo na Pohorje (pa ne do vrha), pa enkrat sem imela 15 min skakanja s kolebnico, kar je bil edini načrtni kardio, ki sem ga izvajala. Skoraj nič torej.
Uteži? Od začetka sem se sicer nekaj trudila, potem mi je Gašper vadbo odsvetoval, zadnja dva meseca bi sicer potem mogla vključiti treninge 3x tedensko z utežmi, ampak nisem uspela. Če sem zadnja dva meseca naredila v povprečju 1 trening na teden, sem bila dobra. Nikakor nisem uspela trenirat kot bi mogla. Skoraj nič treninga ni zadaj, res ne. In če sem bila skeptična ko je Gašper treningom nasprotoval, mu zdaj toliko bolj verjamem, ker sem izkusila na lastni koži.

Je pa res, da sem bila včeraj na Biosignature meritvah in sem, verjetno zaradi premalo treninga, v teh 4 mesecih izgubila 2kg mišične mase..
If there are no ups and downs in your life, it means you are dead.
<< x

AndrejaV

Uporabniški avatar

Pleničar

Odgovor Če jun 18, 2015 20:59

MBrando je napisal/-a:Sicer se pozno javljam,ampak me je prevzel tvoj dnevnik in znanestevni pristop do zadane naloge. Nasploh mi je všeč da ni odvečnega pisanja, zadene bistvo in skozi fotografije prikaže pestrost prehrane.

Za preobrazbo, KAPO DOL in Slika.

Zelo sem zadovoljen s tvojim izračunom dnevne porabe € ter se razveselil ob pregledu vnosov OHjev v večernem obroku. Špica, saj sem tudi sam pri vnosu OH,točno tam kot ti. Sedaj prilagajam moj HFLC, ker se moram zrediti in mi je tudi GROM predlagal par zadev, da pridobim še teh zadnjih 7kg. Zanimivo a ne? Eni imajo full probleme da spravijo kg dol, eni pa trpimo sizifove muke da spravimo kg gorSlika

Hvala Uroš :) A veš da sem te videla danes pri Rotovžu, si šel mimo s kolegi, sva z mojim sedela na kavici, pa našega bokserja sva imela zraven, ziher si naju videl :)

Držim pesti da ti uspe pridobiti željeno kilažo! A veš da poznam kar ene par ljudi ki so na istem? Bi dali vse da bi imeli kak kg več...se mi zdi da je to težje kot hujšanje..
<< x

AndrejaV

Uporabniški avatar

Pleničar

Odgovor Če jun 18, 2015 21:00

elliejelly je napisal/-a:Bravo, vse čestitke za doseženo formo!

Tvoj dnevnik bom imela še naprej zacahnanega, ker je super pregleden in zanimiv.

Hvala Nina. Za oboje :)))
<< x

AndrejaV

Uporabniški avatar

Pleničar

Odgovor Če jun 18, 2015 21:10

Tako, dobila sem izvide iz laboratorija.. dala sem si testirat holesterol in pa glukozo, ker je bila prejšnjič povišana.. Rezultati:

Glukoza 5.8mmol/L (3.6-6.1) - še vedno nekam visko za moje pojme :/

S-Trigliceridi (L) 0.51 mmol/L (0.6-1.7)
S-Holesterol 4.16 mmol/L (4.0-5-0)
S-HDL-Holesterol 1.85 mmol/L (nad 1.3)
S-LDL-Holesterol 2,08 mmol/L (2.0-3.0)

Bila sem tudi na Biosignature meritvah pri Sandiju Bitencu v BP Gymu. Izjemno zadovoljna z njegovo pohvalo glede postave in z rezultatom meritev :)

Meritve so pokazale, da imam 11.8% telesne maščobe :)
Sicer sem izgubila v teh 4 mesecih 2 kg mišične mase in pa nekje 5 kg maščobe...največ maščobe še vedno ostaja na riti in stegnih in pa presenetljivo na listih!
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63805

Odgovor Pe jun 19, 2015 07:05

Glede meritev maščobe in mišične mase so te meritve bolje tako tako. Bolj loterija kot realni rezutat za moje pojme...Poglej se v ogledalo in vidiš. Osebno nobenega na njih ne pošiljam ker ne vidim reale v tem.

Glede krvnih vse po pričakovanjih. Odlično. Glukoza je na zgornji meji ker jo telo ne potrebuje toliko in špara za tisto kar kdaj nujno rabi.
Pomembna podatka sta:

1.povprečna raven glukoze, ki jo kaže raven glikeranega hemoglobina. To imaš zaradi tega ker ješ malo OH torej skoraj brez porasta glukoze po obroku fenomenalno.
2. povprečna in jutranja raven inzulina - to moraš imeti fenomenalno nizko..
torej vse več kot odlično.
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

moni.a

Pleničar

Vnosov: 5

Odgovor Če jul 09, 2015 22:47

Super preobrazba, lepo urejen dnevnik in pozitivna naravnanost tebe Andreja! Čestitke za doseženo :)
Imam pa vprašanje za Gašperja. Razen polnjenja glikogena z dodanimi oh ob zadnjem obroku, je še kakšen drug razlog za tem? Pri večini na lchf nisem zasledila, da dodajajo le-te zvečer, ble v obliki refeedov na vsake toliko časa. Tudi pri Lovrotu vidim, da jih ni imel vključene v jedilnik. Ima veze spol, prilagojenost na kurjenje mašobe za energijo ali kaj drugega?
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Ne jul 12, 2015 08:42

Sorr sem spregledal ob vseh drugih stvareh... :)

Vse kar delam prilagodim posamezniku. Tudi dodajanje OH zvečer ( v osnovi je moje mnenje če ješ OH potem bolj v popoldanskem/večernem času ) zvisi od posemznik. In namen ni vedno enak. Če je pri nekomu ki ekstremno trenira bistveno nekaj dodatnega glikogena (ni potrebno kaj dosti ekstra tudi pri tistih ki so res ekstremni) pa je bil pri Andreji razlog uničena presnova od številnih treningov in diete od prej + potencialno stalno povišana raven kortizola. Ne vidim nobenega problema z kortizolom oziroma v zdravih merah (koliko je to je odvisno od posameznika in tudi načina prehranjevanja oziroma) ampak če je ta povišana non stop ni ok. Po mojih izkušnjah večerni obrok z malo oh neverjetno pomaga pri spancu, regeneraciji in na novo pospešenem kurjenju. Seveda količino in pogostost določam na osnovi odziva telesa.
<< x

MBrando

Uporabniški avatar

Senior Member

Vnosov: 758

Odgovor Po jul 13, 2015 06:35

Grom je napisal/-a:Sorr sem spregledal ob vseh drugih stvareh... :)

Vse kar delam prilagodim posamezniku. Tudi dodajanje OH zvečer ( v osnovi je moje mnenje če ješ OH potem bolj v popoldanskem/večernem času ) zvisi od posemznik. In namen ni vedno enak. Če je pri nekomu ki ekstremno trenira bistveno nekaj dodatnega glikogena (ni potrebno kaj dosti ekstra tudi pri tistih ki so res ekstremni) pa je bil pri Andreji razlog uničena presnova od številnih treningov in diete od prej + potencialno stalno povišana raven kortizola. Ne vidim nobenega problema z kortizolom oziroma v zdravih merah (koliko je to je odvisno od posameznika in tudi načina prehranjevanja oziroma) ampak če je ta povišana non stop ni ok. Po mojih izkušnjah večerni obrok z malo oh neverjetno pomaga pri spancu, regeneraciji in na novo pospešenem kurjenju. Seveda količino in pogostost določam na osnovi odziva telesa.

Slika
Iz lastnih izkušenj lahko potrdim zapisano. Nekaj OHjev zvečer me popelje v takšen spanec, da še angelčki jokajo ko vidijo vso ugodje krepčilnega in perfektnega spanca na mojem obrazu Slika
<< x

moni.a

Pleničar

Vnosov: 5

Odgovor Po jul 13, 2015 11:06

Grom je napisal/-a:Sorr sem spregledal ob vseh drugih stvareh... :)

Ni problema. Aha razumem. Hvala za odgovor :)
<< x

AndrejaV

Uporabniški avatar

Pleničar

Odgovor So avg 15, 2015 19:14

Da se malo javim po vsem tem času... Še vedno se držim prehrane in še vedno je počutje super. Sicer si že zdavnaj ne merim več hrane oz obrokov.. jem popolnoma po občutku in tisto kar mi paše ter toliko, kot mi paše (še vedno v okviru lchf da se razume). Tehtam se načeloma ne, mi je pa zadnjič enkrat tehtnica pokazala malenkost nad 53kg, tako da očitno je šlo še malo navzdol oz. držim težo tako kot treba..

Je pa ena druga stvar... malo mi je postalo dolgočasno, da je moja postava odvisna samo od prehrane. Rada bi pridobila nekaj mišične mase, moč in vzdržljivost. Zato sem se prijavila na neke treninge, ki so res hard (ni crossfit, še bolj vzdržljivostna varianta), začnem v ponedeljek. In me zanima kako se kaj obnesejo takšni treningi na takšni prehrani? Je smiselno dodajat kaj hidratov pred/med/po treningu in v kakšni obliki/količini? Ja, Gašper, vem, da boš rekel, da so takšni treningi popolnoma nepotrebni zaradi katabolnih hormonov in bla bla bla, ampak če gremo preko tega - jaz to pač rabim :) Torej prosim za odgovor - kako prilagoditi takšno dieto oz jo optimizirati za takšno vrsto treninga? Dvomim da bodo zaloge maščob dovolj za takšno intenzivnost.. Kako in če torej vključiti oh in poskrbeti za čim bolj ok regeneracijo? Hvala za odgovor Gašper Slika

Slika
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor So avg 15, 2015 20:01

zvečer pri zadnjem obroku in občasno po potrebi lahko pri predzandjem.
nikakor okoli treninga. ostani na kurjenju maščob kolikor visoko v intenzivnost se da!
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor So avg 15, 2015 20:03

Če hočeš več od treninga pa pred treningom cca 30 minut

nekje 20 g mct v prahu in nekje 10 g citrullin malata
jaz imam oboje od GO nutrition.
celo opazil sem veliko razliko med malo preko 10 g citrullin in nekje 20 g citrullin. vendar moraš testirat
<< x

shootek

Mlečnozobec

Vnosov: 132

Odgovor So avg 15, 2015 20:05

Kateri oh pa so mišljeni na lchf ? Verjetno to samo na trening dneve ali vsak dan?
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor So avg 15, 2015 20:16

koliko in kako pogosto je potrebno testirat ker je zelo odvisno od posameznika. za moje pojme manj za optimum bolje..
najbolje so nevtralni ki ne obremenjujejo telo. v večini primerov najbol sede bel riž ali kak basmati in paraboild ali krompir.. sam da ni preveč vlaknin in žitaric pa je pri večini veliko bolje
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Preobrazba z Gašperjem Gromom in Biotechom

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

Warrior Solo Bar 35 g One More razprodaja