Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

FB skupina FB skupina 2

Danes je To maj 26, 2020 19:01

Osnovni napotki pri prehrani za pridobivanje mišic

<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 10976

Odgovor Po nov 17, 2014 06:34

Re: Osnovni napotki pri prehrani za pridobivanje mišic

nimaš dovolj maščob, nimaš dovolj hrane
<< x

GasperZa

Mlečnozobec

Vnosov: 153

Odgovor Sr jan 21, 2015 14:44

Zdravo

Zanima me sledeče :-).. Vsi ki trenirate v dopoldanskem času se pravi tam od 9h do12h. In ker je za dober trening potrebna energija/moč iz hrane, me zanima kaj jeste pred treningom da lahko naredite dober trening, poleg jajc in kosmičev :-)?
Hvala za ideje :-)
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63980

Odgovor Sr jan 21, 2015 15:22

moj trening je odlicen tudi pod dveh dneh brez hrane..
ce pa tvoje telo rabi cukr kot kaze pa lahko pojes klasicni bilderski preworkout meal kuhan bel riz z wheyem
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

GasperZa

Mlečnozobec

Vnosov: 153

Odgovor Sr jan 21, 2015 16:48

No zate Grom ki živiš na Keto vrjamem :-).. Za nas grinte ki hočemo dobit nekaj kg mišic pa so hidrati kr dobrodošli vsaj pred in po treningu :-)
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Sr jan 21, 2015 16:59

če razmišljate tako da. vsekakor pa zato niso potrebni.
<< x

levan

Pleničar

Vnosov: 2

Odgovor So jan 31, 2015 09:51

Zdravo, imam par vprašanj kar se tiče prehranskih dodatkov. Star sem 24 let, 180cm, 71 kg. Moj cilj je, da pridobim na MM in se zredim nekje na 80kg. Fitnesiram nekje 3-4x na teden. Zdaj pa me zanima katere dodatke mi priporočate za po ali pred treningom? Sam sem imel v mislih tole dvoje: Maxximum Pure Whey in pa MaltoMaxx, ki bi jih mešal skupaj po fitnesu. Ali mi bolj svetujete da si kupim nek gainer?

Vsi nasveti dobrodošli, hvala in LP
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor So jan 31, 2015 11:54

To bo zelo ok. Če boš kupil gainer pa pazi da ma nekje vsaj 40% beljakovin..

Seveda ne pozabi na prehrano.
Odličen članek na temo pridobivanja mišične mase v smislu hrane bo v novi številki MaxxFitness&bb, ki izzide konec drugega tedna.
<< x

squez7

Pleničar

Vnosov: 14

Odgovor Po feb 02, 2015 07:37

Eno uprasanje imam...v zelji po cimkvalitetnejsem jedilniku ki si ga sestavljam ker bi rad dobis misicno maso..
star sem 22 let, imam 65kg slisi se malo vem ja in tudi je zato bi se rad malo ojacal...
moja situacija je taka sedaj hodim v fitnes 2 mesca in zadnji mesec hodim od 4-5x na teden
vsak dan delam vaje za dve skupini misic
trenutno se se spoznavam z pravilnim nacinom prehrane, saj se trudim in veliko berem in vse in sem se ze marsikaj novega naucil, seveda ne pricakujem rezultatov takih kot zelim v roku 3 mesecev ali kaj podobnega ...zelim pa si cimhitreje in zato si urejam jedilnik in bom spraseval za vase mnenje tukaj...
Moje prehranjevalne navade pred fitnesom...same pice, sendvici, hotdogi, hambiji ....itd skratka slabo in prebavo sem imel v kurcu....

Sedaj pa me zanima najprej za zajtRk

5.20
5g kreatina
5-6 beljakov + 2 rumenjaka
60g ovsenih kosmicev
2x omega 3

Zanima me kako se vam zdi kajti urejal bi jedilnik postopoma ..naj dodam da finance niso problem
zaenkrat imam :
- gainer (katerega mi zmankuje in bi vas prosil za nasvet kaj kupiti za naprej)
- bcaa
- l- arginin
- omega 3
- kreatin

Torej zanima me ce bi bilo za zajtrk bolje kaj drugega kot naprimer 3 jajca in beljakovinski napitek ali kaj podobnega...hvala.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Po feb 02, 2015 09:29

arginina ne rabis. raje si kupi kak dober booster ki vsebuje kreatin, bcaa, beta alanine..

kupi si whey + maltodextrin in sam mešaj v razmerju 1:1. Tako bo najceneje in najbolj kvalitetno.

Pošlji mi naslov in ti brezplačno pošljemo priročnik za mišično maso.
V novi reviji MaxxFitness&bb ki izzide nekje v petek bo drugače odličen članek na to temo.
<< x

kajavajda

Pleničar

Vnosov: 85

Odgovor Pe feb 13, 2015 21:58

Pozdravljeni,zanima me par stvari:) sem vam ze pisala dolgo nazaj glede anoreksije pa o tem da zelim pridobiti misicno maso..no kg mi grejo kar lepo gor,zdej imam 158cm in 47kg,treniram z utezmi 4x na teden,kardio sem skoraj cisto izkljucila.pojem res ogromno,ampak menstruacije se vedn nimam.vemm,da niste ravno forum za to,zato se vam opravicujem ce gnjavim..me pa res zanima vase mnenje oz.kaj delam narobe ker ne vidim nekega napredka(treniram od julija lani) glede misic,v bistvu se mi zdi da se mi sam okol trebuha nabira mascoba,to je pa to. Zato bi vprasala par stvari okoli prehrane-res mi ustreza jest vec mascob kot oh(vsak dan 2 jajci,100g polnomastne skute,oreski,avokado,losos 2x na teden,pecem s kokosovim oljem itd...) vendar pa ne jem rdecega mesa,ker mi enostavno ne sede. pred in po treningu pa imam zmeraj hidrate(riz,ovseni,sladki krompir...) je pa razlicno pd dneva,enkrat imam 200g Oh, drug dan 150..(+ne vem kako je mozno da kljub tolki kolicini oh ne pridobim dosti vec na kilah,ko pa berem na forumih majo nekateri pod 50g..) mascobe sem si zadnic izracunala,pa jih pride okoli 70g na dan(to je takrat ko mam oh bolj malo) in pac zanima me,ker mi bolj ustreza,ce lahko mm dobim tudi z vec mascobami kot z oh? beljakovine ostajajo cca 110g na dan. mnenje? najlepsa hvala:)
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Pe feb 13, 2015 22:10

lahko vsekakor. ne rabs vsak dan oh.. lahko delaš recimo vsak treti/četrti dan oh popoldan oziroma proti večru
<< x

Barbarina

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 358

Odgovor Pe jul 03, 2015 10:51

Rada bi pridobila nekaj mišic. A je boljše, da povišam dnevni vnos ali samo na dneve treninga?
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Pe jul 03, 2015 12:15

če imaš na splošno malo oh daš po moje v obrok zvečer ali na več obrokov popoldan. kolikokrat na teden ali vsak dan ali na 1 teden itd pa zelo odvisno. dodaš na nekaj dni in nadziraš.
<< x

Barbarina

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 358

Odgovor To avg 18, 2015 09:23

Ali je v času dopusta, ko nimam resnih treningov u utežmi, vendar sem kljub temu veliko aktivna, smiselno jemati BCAA?
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor To avg 18, 2015 10:54

ubistvu so bcaa pri vzdržljivostnih športih prav tako pomembne. kuriš nekje 2 g na uro po nekaterih študijah
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Prehrana in pridobivanje mišic

Kdo je prisoten

Po forumu brska: Google [Bot] in 2 gostov

FB skupina FB skupina 2