Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

Warrior Solo Bar 35 g Komplet knjig Bemumast

Danes je Ne dec 15, 2019 19:09

Nova v tem...

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

kitana

Pleničar

Vnosov: 4

Odgovor To jul 22, 2014 22:40

Nova v tem...

Živjo!

Za začetek se mi zdi najbolje, da se malo predstavim oziroma opišem moj življenjski tempo, da bom lahko čim natančneje opisala moj problem. Pred tremi leti sem postala mamica in od takrat naprej se sploh ne najdem več. Pred tem sem se skoz ukvarjala s športom, med drugim sem inštruirala aerobiko, na hrano pa tud slučajno nisem pazila.
Po porodne težave, nova služba, kjer je bilo samo sedenje in kosila v menzi, nato še doma, izguba službe in nenehno prestavljanje iz enega delovnega mesta na drugo je pustilo posledice. Letos februarja sem imela pa vsega dovolj. Trenutno delam nekje kjer je delavnik od 8-16, zato je padla odločitev, da si bom morala vzeti čas zase in narediti kaj iz sebe. Tako rekoč sem v parih mesecih prebrala toliko knjig o različnih dietah, da mi v knjižnici že malo da ne kar sami od sebe prinesejo naslednjo knjigo v zvezi s tem. Začela sem z Montignacovo dieto in bila mi je všeč, čeprav sem skor zavest izgubila po 4 dneh, ker mi je zeloooo manjkalo sladkorja-no na tak način sem prišla do zavedanja, kako nujno rabim sladkor, kar pa je velika napaka. Torej...en mesec je bilo vse super, trikrat na teden še fitnes in veliko bolje sem se počutila. Nato pa mi nekaj ni bilo več čisto vredu, samo nisem vedela kaj. Imela sem še eno operacijo, ki je prišla čisto nenapovedano in za en mesec je bilo konec treninga. Ker je bilo tudi pri Montignacu veliko hranjenja, sem mogla zmanjšati vnos, saj je bila sama poraba vseh teh kalorij spet nična. Pomagala pa mi je pri tem, da sem lažje kontrolirala obroke, nimam več nuje po sladkorju, pa še želodec se je skrčil. Po svoje sem se prehranjevala in šlo je dol 5 kil čistega sala, pa tudi obseg predel katerih sem si izmerila prej in pol je bil optimističen Slika
Vseeno pa sem opazila, da mi sama zelenjava in žita, pa tu in tam meso itd., ne pašejo najbolje. Tudi od mlečnih zadev lahko pijem samo mleko, ker ostalo povzroča težave in alergijske reakcije. Zato je padla spet nova odločitev, da najprej preverim kaj mi ustreza glede na krvno skupino in definitivno je nekaj na tem, saj vse kar mi povzroča težave je strogo prepovedano. Nato sem zraven dodala še Montignacove metode in po nenehnem brskanju po netu-še dobr da ni toliko dela v službi in so vsi na dopustu, sem našla PALEO DIETO! Dejansko je prehranjevanje po tej dieti idealno za mojo krvno skupino, ki je baje zelo mesojedaSlika

Zdaj pa moj problem.........že en teden berem o tej dieti k zmešana in vedno bolj ugotavljam, da se bom tega zelooo težko lotila. Vsi pišejo o mesnih zajtrkih, s petimi jajci in kurjo nogo itd...... Jaz moram ob 6:15 vstat, da zrihtam sebe in otroka, ga peljem v vrtec in sem do osmih v službi. Nimam časa še pečt jajca, pa tudi resnici na ljubo, ob teh nemoralnih jutranjih urah, se še zombi hitreje premika kot jaz, kaj šele da bi v usta zbasala pleskavico, čevape, jajca, kuro pa še kaj....V službi ni problema če kaj pojem, seveda je bilo to do zdaj kakšna muslli zadeva. Nimamo niti kuhinje, pa tudi če bi jo imel...mislim, da si lih jajc ne bi šla pečt Slika Drug problem pa je kosilo. V menzo ne grem k ima vse isti okus in na sploh-ne hvala. Mora biti nekaj majhnega, saj itak kuham ko domov pridem in edino takrat lahko kakšen dober paleo recept vzamem v roke. Da bi tako jedla kot sem o tem brala ne pride v poštev, ker ne bom toliko pokurila. Dejansko če mi uspe iti trikrat na teden na fitnes je to supeeeer, pa še to grem lahko po 20:30 uri, ko dam tamauga spat. Pred kratkim sem se vsaj navadila po treningu popiti [FONT=Arial, Trebuchet MS, sans-serif]kakovostne sirotkine beljakovine[/FONT][FONT=Arial, Trebuchet MS, sans-serif][FONT=Arial, Trebuchet MS, sans-serif][COLOR=#dd552a][HIGHLIGHT=#ffffff]Maxx Whey 500 g[/FONT], [/HIGHLIGHT][/COLOR][/FONT]
da dam mišicam beljakovine za glodat hehe

Res bi vas prosila za nasvet, kaj jesti za zajtrk, ki poteka v službi in kaj za kosilo. Ob vsem tem tempu res sama tega ne pogruntam. Zanima me tudi, če ima kdo izkušnjo z alergijo po jemanju kapsule omega 3. Dva tedna sem jih jemala po eno na dan in sem tako reakcijo dobila, zdaj si jo že 5 tednov zdravim pa se še zmeraj malo pozna.

Se opravičujem zaradi mojega romana, vendar je bil to edini način, da čim bol podrobno opišem, kaj se dogaja in kje tiči problem.

Lep pozdrav,

Maša
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 11011

Odgovor Sr jul 23, 2014 05:48

Re: Nova v tem...

Da pišeš o alergiji na mlečne izdelke razen na mleko mi je kontradiktorno, ker je ravno mleko tisto, ki ponavadi povzroči največ težav.

Kar se tiče obrokov, določene stvari si lahko skuhaš/spečeš že zvečer, zapakiraš, daš v hladilnik in neseš s sabo v službo. Vse se da, tudi ostali nismo študenti in si obroke pripravljamo v nekaj minutah. Poglej pod temo paleo recepti, večina mojih stvari je pripravljenih v 30 minutah in manj.

Zvečer si skuhaj jajca, speci meso, nareži zelenjavo, zapakiraj in shrani v hladilniku. Oreškom in tem zadevam se jaz raje izogibam. Ne pozabi na maščobe, te so zelo pomembne.

Kar se tiče kalorij, si še očitno v sistemu kalorija noter - kalorija ven. Po napisanem sklepam, da imaš uničen metabolizem, tvoje telo je navajeno kuriti predvsem ogljikove hidrate (zato vrtoglavica, ko si odstranila sladkor) in ne maščobe. Ko telo pripraviš do tega, da učinkovito porablja maščobe boš morala pojesti več, tudi metabolizem si lahko dvigneš z ustrezno vadbo in izborom živil.

Pravilen trening 3x tedensko v fitnesu lahko več prinese kot obisk fitnesa vsak dan. Potrebno je trenirati z glavo. Train hard but smart.

Alergijo v kakšnem smislu?
<< x

kitana

Pleničar

Odgovor Sr jul 23, 2014 08:11

Hvala Uroš za tako hiter odziv :) :)

Res je kar se mleka tiče, spijem ga lahko kolikor želim, po dveh dneh jogurta sem pa vsa napihnjena kasneje lahko tudi alergija ven udari. Alergija se mi pojavi na obrazu, okoli brade in ust. Zgleda kot majhen usip in takrat moram ugotovit s čim sem se predozirala oz kaj je bilo novega v prehrani. Tako se mi je zgodila z omega 3.

Ali je lahko za zajtrk tuna iz pločevinke, pa paradižnik ali kakšna druga zelenjava? Z malico imam navadno kakšno sadje, sem pa hitro spet lačna po njem. Kar se kosila tiče mogoče kakšna juha ali pa meso iz prejšnjega dne. Nato itak doma kuhamo in do šestih končam s prehranjevanjem. Zvečer pa še ta sirotka po treningu. Misliš, da bi morala dodati še kakšen obrok? Kako imaš pa ti razporejene obroke in kaj si takrat privoščiš?
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Sr jul 23, 2014 09:23

Zajtrku dodaj še maščobe, konzervirani hrani vsak dan se raje izogibaj. Sadje za malico je slaba izbira, kot sama opažaš te ne nasiti, kvečjemu naredi lačno. Po treningu če nisi lačna ni potrebno jesti, dovolj je whey, po potrebi lahko izbereš tudi Maxx Dessert.

Moj? :)
Z: maslo + sardele + zelenjava
K v službi: pečeno meso + maslo + zelenjava
trening: Firestarter pred, Stamina Booster med, Stamina Booster ali Maxximum Pure Whey po
V: meso/jajca, maslo, olive/avokado, zelenjava
Če sem lačen ali imam planiran naporen trening pojem še nekaj dodatnega masla čez dan. Dnevno tako nanese vsaj 120 g masla.

Reakcija na omenjeno hrano in omega3 se mi zdi čudna, omega 3 verjetno niso krive, če ješ ribe brez problema, kvečjemu kaka snov v kapsulah.
<< x

blackflag86

Mlečnozobec

Vnosov: 261

Odgovor Sr jul 23, 2014 10:29

Uroš, kako najbolj enostavno, najhitreje in "najmanj-smrdeče" :) pripraviš sardele? Uporabljaš zmrznjene ali sveže?
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Sr jul 23, 2014 10:37

sedaj sem našel očiščene zamrznjene v Šparu pod njihovo znamko, odtališ in spečeš, imam pečico na terasi :)
<< x

kitana

Pleničar

Odgovor Sr jul 23, 2014 10:55

Hvala za pomoč :)
Moram si napisat jedilnik za ceu teden, drugače ne bo šlo hehehe Dobro bi se bilo navadit na trdo kuhana jajca, ki jih trenutno res ne maram. Vse ostale oblike so super, samo trdo kuhana neeeeee :)
Maslo pa kar po žlički ali kako? Na ribi? Mogoče bi probala s tem, da si hrano polijem ali posujem z lanenimi semeni-oljem. Avokado bi bil tudi dober vir maščobe....težko bo tole brez kruha, vsaj na začetku :)
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Sr jul 23, 2014 11:14

Prosim
Maslo na kocke.
<< x

kitana

Pleničar

Odgovor Sr jul 23, 2014 11:18

:)
<< x

tinaaa

Mlečnozobec

Vnosov: 117

Odgovor Sr jul 23, 2014 18:26

Ce nacrtujes obroke gre lepo skozi, zvecer das talit meso, ribe, zelenjavo ... in zjutraj na hitro popeces, spakiras in akcija. Ce ti jajca ne ustrezajo takoj zjutraj jih vzami poleg, v posodi, pa pojes kasneje, meni so omlete glih tak dobre cez uro-dve. Pa avokado poleg naprimer.
<< x

katja1

Mlečnozobec

Vnosov: 211

Odgovor Če jul 24, 2014 08:12

Jaz sem pa ravno v ponedeljek prinesla domov očiščene sparove sardelce, pa sem si mislila, da najbrž niso najboljša izbira, vi "izkušeni paleo-vci" bi mi verjetno svetovali naj kupim sveže ;)

Vrni se na Paleo dieta

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Crush Bar FORUM Maxx Burner