Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Crush Bar FORUM Postani Fit

Danes je Ne jan 19, 2020 22:57

Paleo Q&A

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 10977

Odgovor Po sep 07, 2015 09:44

Re: Paleo Q&A

To je čisto v redu.

Kruh, riž in ajda načeloma ne spadajo zraven.
<< x

tinaaa

Mlečnozobec

Vnosov: 112

Odgovor Po sep 07, 2015 10:38

Hvala za odg, me veseli da je že tako kot je dovolj ok. Kruh, riž, ajdo in ostalo jem, ker dojim in so bili problemi ko je bilo premalo OH ... Ko bo več časa in predvsem volje pa bom še to uredila in jedla več sadja, gomoljev in oreščkov.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63936

Odgovor Po sep 07, 2015 20:40

to da moraš zato jesti kruh je bolj lari fari ampak ok..
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

tinaaa

Mlečnozobec

Odgovor Po sep 07, 2015 22:02

Ni da moram, malo nerodno sn napisala, pac ne delam se fino pa olepsujem ampak povem tako kot je. Kruh nima nobene veze z zdravjem ampak s tem da se ne morem se cisto vklopit v paleo in sem si ga pustila medtem ko npr ne jem testenin, kosmicev, muslijev ...
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor To sep 08, 2015 08:01

Skenslaj ga in zraven jej zelenjavo.
<< x

Rogerson

Senior Member

Vnosov: 640

Odgovor So sep 12, 2015 17:53

Če potrebuješ hidrate, imaš več kot dovolj tudi "kosher paleo" izbir, ki so bogata s hranili in vedno boljša izbira od kruha. :) Najprej izbiraj podzemne organe rastlin(gomolje, čebule itd), buče, sadeže(zelenjavo in sadje), potem pa pravilno pripravljene stročnice in tu in tam žita.
<< x

tinaaa

Mlečnozobec

Odgovor To sep 29, 2015 21:52

Hvala za nasvete, ko pades not je lažje in zdaj mi že uspeva.
<< x

metrpapo

Pleničar

Vnosov: 89

Odgovor Sr jan 06, 2016 20:57

Sem nov v tem tako, da če sem kaj kje spregledal ali narobe razumel se opravičujem. Zaenkrat sem na 30-ti strani te teme :). Uroš ali je to, da ne mešaš maščob in OH tvoja osebna odločitev (počutje ipd.) ali iz katerih drugih razlogov?
Pa še glede na to, da se planiram it bolj low carb ali vseeno ne rabim loadingov (delam fizično, sicer pa samo fitness cca 1h dnevno)?
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Če jan 07, 2016 08:47

metrpapo je napisal/-a:Sem nov v tem tako, da če sem kaj kje spregledal ali narobe razumel se opravičujem. Zaenkrat sem na 30-ti strani te teme :). Uroš ali je to, da ne mešaš maščob in OH tvoja osebna odločitev (počutje ipd.) ali iz katerih drugih razlogov?

Moja osebna.

metrpapo je napisal/-a:Pa še glede na to, da se planiram it bolj low carb ali vseeno ne rabim loadingov (delam fizično, sicer pa samo fitness cca 1h dnevno)?

Ne rabiš nobenih loadingov, samo dovolj maščob za energijo in je stvar rešena.
<< x

metrpapo

Pleničar

Vnosov: 89

Odgovor Če jan 07, 2016 19:25

UrosS je napisal/-a:Evo, da še par svojih izkušenj napišem. Sedaj je že malo več kot leto dni, ko sem skenslal večino škrobnih hidratov. Tudi t.i. OFF-ov ni kaj dosti, čeprav mi je Gašper rekel, da bi bilo smiselno vsake toliko zaradi črevesja, oči, ipd. Večinoma je pri meni itak višek zelenjave, ki jo obožujem, a ko enkrat dvigneš maščobe postane problem, ker zgubiš apetit.

Treniram redno. Tako rekoč vsak dan, razen ko smo na poti trening odpade. Napredek je, trenutno imam 69 kil pri 8% BF.

Kar opaziš pri hrani je isto, kot pišejo pri ketogeni. Visok vnos maščob (vsaj 60%) ti zbije apetit, ne razmišljaš o hrani, včasih pozabiš jest, ker nimaš potrebe. Beljakovine sem precej spusti. Trenutno tam max 80 g na dan. Če pojem več mi tudi dvigne apetit in imam veliko manj moči na treningih.

Dva glavna obroka na dan. Zajtrk in večerja. Večinoma so to jajca + sir (poleg masla edini mlečni izdelek, ki ga jem) + maslo + nekaj zelenjave. Večerja je ponavadi mesna (drobovina, ribe ali temnejši kosi mesa). Čez dan če sem lačen spijem dizel kavo (kava + kravje/kokosovo maslo). Vsake toliko si privoščim tudi fasting, da spustim zajtrk. Ravno pri teh fastingih je telo drugi dan spet precej bolj zdefinirano. Verjetno zaradi vode, ki gre ven, podoben efekt je bil pri cikliranju s hidrati, pred cca dvema letoma, ko sem z BF prišel najnižje.

Od dodatkov:
One-a-day, Fit omega 3, Tribu Maxx, Wianabol (tega trenutno testiram), Vit C, Vit D (2000 IU), kreatin (monohidrat) in Stamina Booster.

Lahko prosim razložiš tole okoli oči in črevesja?
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Če jan 07, 2016 19:48

to sicer nisem nikoli rekel oziroma priporočal ampak omeni da svojo teorijo za občasni vnos oh gradi eden od poznanih blogovcev..

pač pravi da lahko pride do pomankanja predvsem mokoza in glikoproteinov ker je premalo oh. za moje pojme neumnost ker jih telo lahko naredi več kot dovolj predvsem ko si dolgo na keto in kuriš pretežno maščobe in manj ketone in ostaja veliko glicerola ki je na voljo za lektozo.. če treniraš pa še laktata..

kje bo premalo glukoze za to če je dokazano da se glikogen po aktivnosti pri vrhunskih športnikih polni enako hitro in v enaki meri brez oh pri dolgo adaptiranih kot pri tistih ki so na oh
<< x

miki80

Posting Freak

Vnosov: 1279

Odgovor Če jan 07, 2016 20:07

Majhen popravek, tisto je dokazano pri profi endurance atletih, katerim se glikogen polni veliko počasneje in lahko tudi več kot en dan.

Ne vemo pa kaj se dogaja pri kakšnih crossfiterjih, katerih glikogen je dobrodošel da se ponovno napolni v nekaj urah, oz v minimalnem času. Je potem še vedno dovolj lastna pridelava telesa ali je bolj optimalno vnest neko glukozo? Upam da se kdaj volek loti tudi takšnega profila atletov, endurance meni osebno niso preveč zanimiv in se ne morem enačiti z njimi :)

Je pa res, da vnašanje OH enkrat na teden ali dva tedna res nima smisla, ker iz zgoraj napisanega ima telo čisto dovolj časa, da samo proizvede potrebe količine.
<< x

Sodobni Divjak

Pleničar

Vnosov: 44

Odgovor Če jan 07, 2016 21:11

No ja. Jaz harvardskemu astrofiziku in molekularnemu biologu nebi glih rekel blogovec. :D

Mislim, načeloma je tako kot je napisal Gašper. V popolnem svetu OH ne rabiš. Ampak v popolnem svetu ne rabiš niti nobenih maščob, razen esencialnih. V popolnem svetu ne rabiš niti vseh esencialnih maščob ampak samo tiste z najkrajšo verigo. Pa vsi vemo kako je s pretvorbami v telesu - da so zelo zelo odvisne od posameznikove presnove.

Če ima nekdo težave, ki jih zelo enostavno odpravi tedensko "polnjenje" z OH, ne razumem zakaj nebi v soboto zvečer pač pojedel tistega ubogega krompirja.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Če jan 07, 2016 21:24

mislim da je to ven spravill buletprof tako da je bil mišljen on... ne vem če ima šole v tej smeri..

bistveno vprašanje je bilo ali je treba. in odgovor ne.
ja ali ne, in kaj to nekomu pomeni pa je seveda odločitev posameznika.. in noben ne pravi da je v tem problem
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Če jan 07, 2016 21:27

miki80 je napisal/-a:Majhen popravek, tisto je dokazano pri profi endurance atletih, katerim se glikogen polni veliko počasneje in lahko tudi več kot en dan.

Ne vemo pa kaj se dogaja pri kakšnih crossfiterjih, katerih glikogen je dobrodošel da se ponovno napolni v nekaj urah, oz v minimalnem času. Je potem še vedno dovolj lastna pridelava telesa ali je bolj optimalno vnest neko glukozo? Upam da se kdaj volek loti tudi takšnega profila atletov, endurance meni osebno niso preveč zanimiv in se ne morem enačiti z njimi :)

Je pa res, da vnašanje OH enkrat na teden ali dva tedna res nima smisla, ker iz zgoraj napisanega ima telo čisto dovolj časa, da samo proizvede potrebe količine.

zakaj misli zaželjena razlika v času polnjenja?
in več laktata več polnjenja

drugače noaks je delal tudi na triatloncih
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Paleo dieta

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

Crush Bar FORUM Maxx Burner