Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

FB skupina FB skupina 2

Danes je So avg 08, 2020 04:52

Paleo Q&A

<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63980

Odgovor Po avg 03, 2015 07:12

Re: Paleo Q&A

lahko skupaj

l karni zjutraj na tešče in cca 30 minut pred treningom. okoli 2 g na odmerek
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

Jagoda18

Pleničar

Vnosov: 63

Odgovor So avg 15, 2015 17:16

Zdravo. Sem šele na začetku in stvari šele spoznavam, kako potekajo vendar pa nikjer nisem zasledil, kako je z proteini takoj po treningu?? Ali je ok, če spijem same proteine brez maltomaxa ali je boljše, če dodam 1 merico maltomaxa?
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor So avg 15, 2015 18:07

komot brez
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 10972

Odgovor Ne avg 16, 2015 05:28

Komot samo whey, bcaa ali BCAA Cross Training, ki ga imaš sedaj v akciji:
http://www.maxximumshop.si/misicna-masa ... 0-g-limona
<< x

hren

Mlečnozobec

Vnosov: 323

Odgovor Ne avg 16, 2015 12:36

<< x

GymRage

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 4749

Kraj: Na senčni strani Alp - Soča

Odgovor Ne avg 16, 2015 15:38

Se mi zdi, da je o tem že lep čas nazaj pisal Nenad, da je bilo v prehrani prednikov kar dosti OH. Oziroma bolje rečeno, vse je odvisno od geo-lokacije prednikov, ker različna področja na svetu prinesejo različne vrste hrane. Tako npr. so imeli predniki ljudi na severu veliko manj možnosti za večje količine OH v prehrani kot predniki ljudi na področju ekvatorja.

Problem, ki ga jaz tu vidim je ta, da se velika večina populacije zadovolji z novico na podlagi ene študije, ki se je potem drži kot pijanec plota, nihče pa ne podvomi v to in ne raziskuje naprej. V kolikor bi vsak zase raziskoval v tej smeri, bi hitro odkrili, da stvar ni tako črno-bela glede prehrane kot se jo večinoma prikazuje, ampak gre za dosti bolj raznovrstno sliko, ki je bila pogojena z okoljem, letnim časom, etc.
The difference between ordinary and extraordinary is that little extra.
Blogility | Super Human Radio
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Ne avg 16, 2015 18:25

Gre za neumnost v naslovu in dejstvu da možgani potrebujejo OH iz hrane. big lari fari.
Pravzaprav delujejo bolje brez.

To pa ne pomeni da naši predniki niso jedli Oh (pač različno glede na področje). jaz ne želim biti na ravni naših prednikov ampak optimizirati delovanje.
<< x

hren

Mlečnozobec

Odgovor Ne avg 16, 2015 18:39

Če te prav razumem, je tvoje mnenje to, da OH niso bili razlog, da so se človeški možgani razvijali tako, kot so se?
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Ne avg 16, 2015 18:42

oh ne rabiš zaužiti iz hrane ne glede na vpliv
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 10972

Odgovor Po avg 17, 2015 05:15

Se opravičujem besedam a Paleo dieta je postala zgolj komercialno sr****. Kombinacije oreškov in suhega sadja, kot zdrava malica?

Poleg tega tako kot je Gym napisal ne obstaja ena sama oblika. Različna ljudstva imajo različne jedilnike.

Jedo tisto kar najdejo v naravi in ne tisto, kaj je optimalno za njihovo zdravje. Smešno je, ko vedno znova na primer mečejo naprej kako kitajci jedo riž in dolgo živijo a ob tem ne vedo ozadja. Prvič dolgo življenje imajo stari Kitajci in drugič res so jedli riž a so ga zaradi pomanjkanja hrane pojedli zelo malo. Kalorični deficit pa je tudi eden izmed akterjev pri dolgoživosti. Poleg številnih ostalih.

Če se vrnem na lovce/nabiralce. Zjutraj gredo na lov, čez dan pojedo nekaj malega kar naberejo, zvečer pa imajo ogromno pojedino, ko se s plenom vrnejo domov. In naslednji dan se zgodba ponovi.
<< x

hren

Mlečnozobec

Odgovor Po avg 17, 2015 05:21

Hvala
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Po avg 17, 2015 06:11

bistvo je v povprečni ravni inzulina... in imajo minimalno
<< x

Rogerson

Senior Member

Vnosov: 640

Odgovor Sr avg 19, 2015 21:59

hren je napisal/-a:Uroš, Grom, vajino mnenje?

http://www.sciencealert.com/sorry-palae ... mitstart=1

Zgoraj je navadni senzacionalistični drek.

Tukaj pa je originalna študija: http://www.jstor.org/stable/10.1086/682587 Ki je sicer zelo zanimiva in vredna branja. Ni pa prav noben "breakthrough". Je samo analiza vsega kar vemo že kar nekaj časa. Pač sinteza vsega na enem mestu.

Gre za predstavitev pretežno "ultimativnih" razlogov in razlag evolucije velikih možganov. To pa je skoraj popolnoma nepomembno za posameznika, ki si želi svojo prehrano iz različnih razlogov optimizirati tukaj in zdaj.

Dejstvo, da je bil presežek energije, iz podzemnih skladiščnih organov rastlin, skozi Pleistocen glavno gorivo za razvoj velikih možganov še ne pomeni, da nekdo, ki danes želi izgubiti nekaj odveč telesne teže, ali izkoristiti pozitivne učinke ketogeneze, ne bo ogljikovih hidratov krepko omejil.

Seveda so medijski butci iz tega takoj naredili senzacijo. The Paleo DietTM je itak komedija. Upam, da se kdo še vedno ne igra Kremenčkovih. Ker potem se nimamo kaj čuditi, da se na vsakem vogalu delajo norca iz bebčkov, ki še vedno hočejo biti jamski ljudje in jesti velike dinozavrove rebrca vsak dan.

Že nekaj časa razmišljam, da bi dejansko začel sestavljati eno tako bazo in pisati o tem kaj nabiralci-lovci čisto zares so in še vedno jejo. Izključno n na podlagi znanstvenih virov, arheoloških in antropoloških študij. Brez bullshita in pravljic. Čiste statistike, živila, sestavo živil, prehrambene vzorce, cikle in podobno. Imam res dosti materjala, sploh za določena afriška in južno ameriška plemena. Ampak se mi res ne ljubi vsega sestavljati in pisati, da na koncu itak noben ne bo prebral. Ker so Cordainovi Kremenčkovi pač dosti bolj seksi od Hadza nabiralcev. Zrezki ter paleo keksi in tortice cel dan, to ti je življenje. Ne pa antilopina čreva, ličinke in napolpečen krompir.
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Če avg 20, 2015 12:02

!
:)
<< x

tinaaa

Mlečnozobec

Vnosov: 112

Odgovor Po sep 07, 2015 09:03

Pozdravljeni, ker nisem v situaciji da bi mi uspevalo jest v okvirih paleo in dovolj raznovrstno me zanima ce mi lahko priporocate zivila s katerimi pokrijem vsa hranila? Kaj naj dodam v jedilnik?
Trenutno jem 2-3x/teden cele papaline, 2-3x goveja jetrca, vsak dan 15g kokosove mascobe, olivno olje na solati. Ostalo obicajna hrana: kruh, riz, ajda, krompir, zelenjava. Vsaj enkrat na teden govedino ali divjacino. Ostalega mesa nimam moznost dobit domace oz. ne krmljeno. Sveze sadje in zelenjavo dnevno. Od dodatkov jemljem one a day, omega 3 in kalcij-cink-magnezij. Jajc in mlecnih izdelkov ne smem, avokada ne maram.
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Paleo dieta

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 8 gostov

FB skupina FB skupina 2