Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

FB skupina FB skupina 2

Danes je Po maj 25, 2020 02:56

Prebiti se skozi začetno zmedo

<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 10976

Odgovor Sr jan 27, 2016 12:00

Re: Prebiti se skozi začetno zmedo

Rawman je napisal/-a:Vseeno kot berem naokoli in imam do znanja respekt, ni tako simple optimalno vadit in počivat. Imam tudi trenutno problem s spanjem, saj mi ne uspe več kot 5-6 h spat in sem pogosto malo "povožen" čez dan :/

Glede na napisano in prebrano, si razmislil, da si občutljiv na mlečne izdelke? Ali kako drugo hrano?
<< x

Rawman

Pleničar

Vnosov: 11

Odgovor Sr jan 27, 2016 20:11

Aha, torej je bolje, da se malo "brzdam" s treningi, četudi lahko...? Ker sem kar nemiren, če kak dan nič ne športam. Večji musklfibri so namreč izginili...

Kaj pa misliš glede vaj po sklopih? Ali naj full body workout? Je prav, da si izberem ločene dele telesa, oziroma, kaj je optimalno? Kot pravim, 2,5 meseca zdaj redno vadim in kar gre...največja "težava" je trenutno spanje, ampak delam na tem, da bom več spal in mirneje.

Uroš: hm, sem že razmišljal, a še nisem odkril neposredne povezave s katero od živil, ampak vredno ugotoviti...so to kakšni testi, ali naj poskusim zgolj z abstinenco od posameznih živil? Kako se temu streže :D

LP
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Če jan 28, 2016 08:36

Ja abstinenca je najboljša, da ugotovi. Za tri tedne izloči mlečne izdelke in spremljaj. Če se spanec izboljša je to verjetno to, če ne poskušaj naprej.

Glede treninga pa za moje pojme, če imaš 3x tedensko all out trening z utežmi ne rabiš še 2x HIIT. Potem raje imej 5x split trening z utežmi ali 3x trening z utežmi in 2x nizkointenzivnega. Muskelfiber pa ni pokazatelj za dober trening ali ne.
<< x

Rawman

Pleničar

Odgovor Če jan 28, 2016 10:21

A prav odsvetoval bi? Ker meni HIIT dobesedno "paše" zraven tega. Hiit niso uteži, ampak bolj kot laufanje po štengah gor (eliptik intervalno 30s-90s / 20 min z večjo težavnostno stopnjo).
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Odgovor Če jan 28, 2016 11:08

Vem, da paše :)

Ampak glej dolgoročno. Telesu moraš da tudi nekaj počitka in časa za obnovo. Če ga skoz ženeš, ne bo pravega napredka.
<< x

Rawman

Pleničar

Odgovor Če jan 28, 2016 11:13

...saj tu je del "zmede", kljub temu, da dosti čtiva preberem :) V praksi! Kako naj vem, kdaj malo zabremzat, če telo "zmore", če je želja. Hm, ponavadi, ko sem bolj kampanjsko kaj potreniral, sem pač fasal ornk musklfibr pa je bil jasen znak.

No, vsekakor bom pozoren glede na nasvet...da ne pretiravam, da mam days off ipd.
Prejšnja

Vrni se na Osnovno o fitnes vadbi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

FB skupina FB skupina 2