Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

FB skupina FB skupina 2

Danes je Po maj 25, 2020 01:43

Vadba doma za celotno telo

<< x

Andiver

Pleničar

Vnosov: 3

Odgovor Ne maj 11, 2014 12:24

Vadba doma za celotno telo

Zdravo, z vadbo doma oz. fitnesom sem se začel ukvarjati, ko sem zaključil z treniranjem košarke. Treniram 3x tedensko ( 1. triceps,prsa,rame 2. biceps,hrbet,trebušni 3. noge). Med off dnevi pa imam razne oblike cardio treninga.
Med prebiranjem foruma sem prišel do sklepa, da bi bil veliko bolj učinkovit trening za celotno telo, vendar je zaradi pomanjkanja teže doma težje izvedljiv. Novembra, ko bom naredil izpit za avto ga bom pa začel obiskovati 3x tedensko.
Na razpolago imam drog med vrati, 2x po 10kg uteži, žogo ter kmalu si bom izdelal dips station. Moj dosedanji workout plan (http://shrani.si/f/u/bl/4yvz6jzr/trening.png)
Zanima me, kako bi lahko z temi pripomočki naredil dober trening za celotno telo, na koliko časa moram povečevati ponovitve/težo ter kako se pred takim treningom primerno ogreti.

LP
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63980

Odgovor Ne maj 11, 2014 20:40

Re: Vadba doma za celotno telo

v osnovi lahko narediš par minut kolesa ali na izi teka. potem malo razmigovalni vaj in štartaš z obremenitvijo. vsekakor delaj celotno telo 3x na teden.
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

Andiver

Pleničar

Vnosov: 3

Odgovor Po maj 12, 2014 14:21

Hvala za odgovor. Zanima me predvsem kakšne vaje za noge naj bi vključil saj na razpolago nimam dovolj obremenitve. Vem, da bi bilo za upper body najbolje vključiti pull up, chin up, military press, razne sklece, dipse ter morda še kakšno vajo. Ampak za spodnji del telesa pa mislim da z 20 kg ne bom naredil prav veliko ( počepi, dead lift).

LP
<< x

Simon_Z

Pleničar

Vnosov: 55

Odgovor Po maj 12, 2014 15:01

Žal si pri tem res precej omejen. Če obremenitev ni prava, tudi rezultati ne bodo takšni, kot bi lahko bili. V tem primeru ti ne ostane drugega kot, 1. obiskati fitnes ali 2. dokupiti uteži. Za spodnji del telesa je zelo malo vaj, pri katerih zadostuje že 20kg, če pa že, je to dovolj samo na začetku.
<< x

WadeWilson

Mlečnozobec

Vnosov: 288

Odgovor Po maj 12, 2014 15:12

Prečekiraj bolho, najdeš precej uteži poceni samo pazi da bo luknja dovolj velika za tvojo palico. Jaz sem dosti časa bluzil samo z dumbbelli doma ampak se ne da s tem preveč delat. Fajn je, da če telovadiš doma, da imaš pol že zrihtane stvari kot se spodobi. Jaz sem skoraj vse nabavil preko bolhe rabljeno razen klopce ne
<< x

Simon_Z

Pleničar

Odgovor Po maj 12, 2014 15:22

V bistvu se da z ročkami izvest veliko več vaj kot z drogom - ogromno vaj, ki jih lahko izvajaš z drogom, jih lahko z nekaterimi prilagoditvami izvajaš tudi z ročkami, ne velja pa tudi obratno - kar lahko delaš z ročkami, velikokrat ne moreš delati z drogom.

Res pa je, da si lahko kupiš rabljeno (ali novo) opremo preko malih oglasov. Če ti velikost prostora dopušča, zagotovo nebi smel manjkat drog (ne ukrivljen), ročke, utežni koluti in klop. Če imaš s prostorom srečo, lahko kupiš še kletko, s tem pa imaš pokrito večino osnovnih potreb za trening doma.

Se pa pripravi, da boš kar nekaj denarja zapravil predvsem za kolute - so svinjsko dragi, običajno pa potrebuješ vsaj po 1 par vsakih (1 20kg kolut ti bo bolj malo pomagal, torej rabiš 2, kar pa nanese krepko čez 50€, če ne celo 100€).
<< x

WadeWilson

Mlečnozobec

Vnosov: 288

Odgovor Po maj 12, 2014 15:34

Drog je za mene bolj mus kot ročke. Ročke so zelo uporabne in jih uporabljam celi čas ampak pri počepih, veslanjem, mrtvem dvigu, overhead pressu in podobnih vajah... ne vem. Za moje pojme ne moreš zamenjat z ročkami (posebej zaradi tega, ker pri veliki kilaži postanejo nerodne). Čeprav na vsaka 2 tedna cikliram overhead press in bench press z ročkami, ker sem opazil da hitreje napredujem pol in malo popraviš asimetrijo tudi

Mislim da je raven drog, 2-4 ročke in kar nekaj kolutov (recimo do 100kg) zadosti za par mesecev :) Odvisno kaj ti je cilj seveda.

Aja pa chin up/pull up bar je tudi super zadeva za imet
<< x

Simon_Z

Pleničar

Odgovor Po maj 12, 2014 15:42

Če pa smo natančni, enega z drugim tako in tako ne moreš zamenjat. Oboje je pomembno in oboje bi moralo spadati pod redno uporabljeno opremo za nek uravnotežen trening z utežmi:).

Res je, drog za zgibe je super - najbolje je narejen doma in fiksno pričvrščen med vrata, da slučajno ne padeš k spodnjemu sosedu (če živiš v bloku).

Vrni se na Osnovno o fitnes vadbi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

FB skupina FB skupina 2