Izšla je dvajseta številka revije POSTANI Fit

Revija PostaniFit

FB skupina FB skupina 2

Danes je Po maj 25, 2020 03:34

Predolg trening?

<< x

zanz

Pleničar

Vnosov: 5

Odgovor Po maj 05, 2014 20:02

Predolg trening?

Pozdrav!

Danes me je začelo malo skrbeti, saj vadba mine tako hitro da pozabim na uro. Današnji trening z utežmi za biceps in triceps je pokazal, da sem vaje izvajal 1 uro in 50 minut. Je to odločno preveč? Sicer je v ta čas všteto tudi pavza, ki jo je precej (1 min po vsaki seriji). Koliko časa naj poteka trening s pavzami vred? Sam sem sicer s treningom zadovoljen a me skrbi dolžina.

Hvala.
<< x

mixo4

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 234

Odgovor Po maj 05, 2014 20:36

Re: Predolg trening?

trening rok nikoli ni predolg Slika
Live for nothing OR die for something!
<< x

Simon_Z

Pleničar

Vnosov: 55

Odgovor To maj 06, 2014 18:08

Če meniš, da v krajšem času ne moreš narediti tako kvalitetnega treninga kot bi ga lahko (kar sicer dvomim), potem pusti tako. Vseeno pa mislim, da je to bistveno preveč - se da v krajšem času naredit enako ali bolj učinkovit trening.
<< x

WadeWilson

Mlečnozobec

Vnosov: 288

Odgovor To maj 06, 2014 18:18

Si komaj začel trenirat? Če ja, je razumljivo... kasneje je skoraj nemogoče trenirat intenzivno skoraj 2 uri. Vsaj pri meni in večini je tako
<< x

zanz

Pleničar

Vnosov: 5

Odgovor To maj 06, 2014 18:56

Hvala za odgovore. Ne rečem, da bi lahko skrajšal, ampak sem kar trmast in ponavadi kadar ne uspem zadnje ponovitve, počakam 10-25 sekund ter jih naredim še 6, čeprav komaj. Je pa boljši občutek, se pa trening podalšuje. Sicer pa sem izračunal takole:
Pavze vzamejo cirka 10-12 min celotnega treninga.
Biceps: 60 min treninga
Triceps: 40 min
Nekateri trenirajo ti dve mišice posebaj po dnevih v podobnem času, jaz pač združim v en trening pa pride malo dlje vse skupaj.
Pri zadnjih serijah pa ponavadi triceps popolnoma odpove, biceps pa zmore nekje še 3-4 ponovitve, tako da sem na koncu zadovoljen.
<< x

GymRage

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 4749

Kraj: Na senčni strani Alp - Soča

Odgovor To maj 06, 2014 20:33

Daljši trening ne pomeni tudi večjih mišic, sploh pa roke. Manj je več.
The difference between ordinary and extraordinary is that little extra.
Blogility | Super Human Radio
<< x

Maja85

Mlečnozobec

Vnosov: 141

Odgovor To maj 06, 2014 21:21

Zanimiva filozofija treninga. Ok, sicer sem ženska in imam manj testosterona in vse to ... ampak kar resno liftam zdaj že lep čas. Na rokah sem opazila največji napredek, ko sem zmanjšala izolacijske vaje in začela bolj delati na kompleksnih. Tistih, kjer dela zg. del telesa, torej benč, dipsi, veslanje v predklonu, potisk nad glavo (ročke, štanga) itd. Seveda tudi kak biceps curl za dušo :D Podobno mi je svetovalo tudi par fantov, ki glede na svoje postave gotovo vejo, kaj govorijo. Sicer pa ja, se strinjam z GymRageom, da daljši trening še ne pomeni boljše stimulacije mišice. Daleč od tega.
<< x

Simon_Z

Pleničar

Vnosov: 55

Odgovor Sr maj 07, 2014 10:39

Maja85 je napisal/-a:Zanimiva filozofija treninga. Ok, sicer sem ženska in imam manj testosterona in vse to ... ampak kar resno liftam zdaj že lep čas. Na rokah sem opazila največji napredek, ko sem zmanjšala izolacijske vaje in začela bolj delati na kompleksnih. Tistih, kjer dela zg. del telesa, torej benč, dipsi, veslanje v predklonu, potisk nad glavo (ročke, štanga) itd. Seveda tudi kak biceps curl za dušo :D Podobno mi je svetovalo tudi par fantov, ki glede na svoje postave gotovo vejo, kaj govorijo. Sicer pa ja, se strinjam z GymRageom, da daljši trening še ne pomeni boljše stimulacije mišice. Daleč od tega.

Postava ne pove čisto nič o znanju človeka. Ogromno ljudi (osebnih, kondicijskih trenerjev) izgleda povsem običajno, hkrati pa so zakladnica znanja.
<< x

MatoKrc

Mlečnozobec

Vnosov: 141

Odgovor Sr maj 07, 2014 12:45

Če kdo reče, da lahko 2 uri trenira roke, seveda intenzivno in res z mišico....potem ne trenira. :)

Simon_Z, vsekakor izgled ne pove nič o znanju človeka, totally agree.
edino kar je pa mimo je pa kakšen bajsek, ki misli da je velik pa je samo debel :) takšnih pa ne prenašam, ker če na sebi ne znaš uporabiti vsaj malo znanja, ki naj bi ga imel..... Potem dvomim, da lahko to prenese na varovanca ali pa je slaba motivacija za varovanca.

Vrni se na Osnovno o fitnes vadbi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

FB skupina FB skupina 2