Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

FB skupina FB skupina 2

Danes je Po maj 25, 2020 01:40

Izguba teže

<< x

jinxy

Pleničar

Vnosov: 12

Odgovor Ne feb 23, 2014 19:38

Izguba teže

Sem nova na forumu. Potrebujem pomoč pri hujšanju. Upam, da nisem sfalila podforuma, če sem, se opravičujem. Skratka, stvar je taka, rada bi izgubila težo na čimbolj zdrav in koliko se da hiter način. Imam 79 kg, visoka sem nekaj pod 170 cm, rada bi zugibila tako okvirno vsaj 20 kg. Seveda želim izgubit težo na vseh delih telesa, ampak najbolj na nogah, ker se mi tja najbolj nalaga maščoba in tudi najtežje shujšam v njih. Imam pa že naravno manjše prsi in zanima me, ali obstaja kak način, da bi shujšala in se mi ne bi zmanjšale? Upam, da mi boste znali pomagat, kako naj pravilno in zdravo shujšam in predvsem, da se mi teža ne bo vrnila. Potrebujem predvsem svetovanje o vajah, ki jih lahko delam doma, ker mi je najbližji fitnes preveč oddaljen, da bi hodila tja parkrat na teden. Aja, pa imam probelem z koleni, tako, da ne zmorem vaj, kjer se dosti uporabljajo, npr. počepov. Vesela bi bila tudi kakega nasveta o prehrani, kaj naj jem, da bo čimbolj sitosno in čimmanj redilno.

Hvala že vnaprej :)
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63980

Odgovor Ne feb 23, 2014 21:46

Re: Izguba teže

si že kaj uredila prehrano in kako? oziroma kako se hraniš do sedaj?
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

jinxy

Pleničar

Odgovor Po feb 24, 2014 11:17

Hranim se sedaj nekako tako:

zjutraj: zelenjavna juha
malica: štručka
kosilo: meso in solata (občasno testenine, riž ampak se tega načeloma izogibam)
večerja: navadno spet juha, včasih kak sendvič, smuti, kakav ali sadje, velikokrat pa se še spravim na kake sladkarije

Verjetno se zdi čudno, da zjutraj jem juho, ampak to je edino kar mi pomaga, da me ne boli želodec (imam kar hude probleme z njim in dokler nisem začela tako jest sem bila na dvojnih močnih tabletah). Mislim pa da je moj največji problem večerja, ker sem zvečer vedno zelo lačna (prej mi vbistvu sploh ne paše jest, ampak se silim) in me nekako nič ne nasiti. Zato bi ravno rabila nasvete kaj naj jem, da me bo nasitilo in ne bo imelo toliko kalorij. Sicer sem včasih zvečer res goro pojedla, zato sem v enem letu pridobila 15 kg, sedaj zvečer jem veliko manj, ampak teža še vedno počasi narašča...
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Po feb 24, 2014 12:33

ni čudno da si lačna.. telo rabi beljakovine in tudi nekaj maščob ter snovi ki pridejo z njimi. ter seveda tudi dovolj kalorij.
meni se zdi da s takim vnosom ne dobiš nič od tega dovolj
<< x

jinxy

Pleničar

Odgovor Po feb 24, 2014 12:44

OK bom porihtala to.

Rabim pa še vseeno nasvet o vadbi. Kako se znebit debelih nog in obdržat prsi predvsem?
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Po feb 24, 2014 12:49

vadba učvrsti mišice in omogoča da gre del hrane namesto v maščobe v mišico. po drugi strani pa veča apetit in ponavadi vodi do večjega uživanja kalorij razen če ima kdo sestavljeno dieto katere se drži. v osnovi vadba vsekakor da vendar daleč nabolj pomembna je prehrana tudi pri tem cilju.

ženska prsa so žleza in maščoba ki jo na dieti žal nekaj izgubiš.
<< x

jinxy

Pleničar

Odgovor Po feb 24, 2014 14:39

Hvala :)

Glede vadbe sem razmišljala nekaj v smeri trebušnjakov, sklec, teka in kolesa. Glede na to, da imam bolj malo kondicije bom začela z malo in počasi stopnjevala. Kasneje bi mogoče vključila še kake uteži.
Glede prehrane pa razmišljam, da bi šla na paleo (razen malice, ki druga kot štručka žal ne more bit).
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Po feb 24, 2014 18:52

vadba je važno da takole migaš.

paleo oziroma bolj izbor naravnih živil z dovolj beljakovin in nasičenh maščob je super..
no da ne moreš namesto štručke kaj drugega seveda ni res. če ti paše pa tudi lahko seveda
<< x

jinxy

Pleničar

Odgovor Po feb 24, 2014 21:23

Drugače kot štručka skoraj ne gre, imamo res ogabno hrano tam za toplo malico, kupit drugega kot štručk pa ne moreš, lahko bi si zraven nosila hrano, ampak ja, mi nekako ni do tega. Sem pa bila lani nekaj časa paleo pa so mi šle kile dol brez da bi nekaj povečala gibanje. Ampak sem potem žal izgubila vztrajnost pa je šlo vse k vragu... Sedaj imam kar lepo motivacijo in sem odločena da mi pa tokrat bo :)
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Po feb 24, 2014 21:55

vejretno si imela premalo nasičenih živalskih maščob. potem telo rabi in težko vzdržiš tudi če maš cilj in motivacijo
<< x

jinxy

Pleničar

Odgovor Po feb 24, 2014 22:28

Hmm, bi pomagalo, če bi zjutraj po novem jedla jajca z kuhano zelenjavo, prej pa bi samo spila juho na tešče. In, da bi za kosilo pojedla več mesa kot sedaj. Za večerjo pa samo neko solato, mogoče kako tuno, sarcelice ali sir zraven, če bi bila brez tega lačna?
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Odgovor Če feb 27, 2014 20:26

sliši se ok
<< x

jinxy

Pleničar

Odgovor Če feb 27, 2014 21:09

Sedaj jem tako:

zajterk: mešana pražena zelenjava + 2 jajci ali ribe iz konzerve
malice sedaj ne jem, ker sem doma
kosilo: kos mesa z solato
popoldanska malica: sadje ali smoothie (sadno-zelenjavni)
večerja: velika solata z malo olivnega olja in slanega sira, če sem še lačna pa spijem še jogurt

Pijem veliko zelenega čaja, ostalo večinoma vodo, pa malo telovadim (skleci, trebušnjaki).
Vseeno če sedaj tako delam samo 3 dni pa se še malo vmes pregrešim z kako čokolado (ampak ne zvečer) mi je šla 1 kila dol. :)

Vrni se na Osnovno o fitnes vadbi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 1 gost

FB skupina FB skupina 2