Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

FB skupina FB skupina 2

Danes je Po maj 25, 2020 02:43

Prosim za pomoč/mnenje :)

<< x

nike15

Pleničar

Vnosov: 6

Odgovor Če jan 09, 2014 22:13

Prosim za pomoč/mnenje :)

Star sem 15 let, težak 74 kg in visok 178 cm.
Že nekaj časa telovadim dvigovanje uteži, sklece , trebušnjaki, počepi vendar rezultati niso željeni. Rad bi predvsem da bi mišice bile bolj vidne(verjetno moram izgubiti nekaj kil).
V želji po boljših rezultatih sem se malo pozanimal o programih vadbe inp. Tako sem si sestavil svoj program po katerem bi delal.
Ponedeljek: ramena
Torek: noge/trebušne mišice
sreda: biceps/triceps
Četrtek: kratek inteziven trening npr. sklop počepov 8 serij po osem počepov z kratkim počitkom 10 sek.
Petek: Prsa
Sobota: kardio tek z šprinti/trebušne mišice
Nedelja:Hrbet
Sedaj vas bi vprašal za mnenje če je tak program primeren oz. če je sploh smiselno vadit po programu+če priporočate kakšne dobre vaje.
Dodal bi še da imam uteži težke 3 kg je bolj primerno kupiti težje?
<< x

unknown3

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 175

Odgovor Če jan 09, 2014 22:40

Re: Prosim za pomoč/mnenje :)

glede na to, da s svojo opremo bokvekaj ne moreš delat, bi rekel da bi bil primernejši trening celega telesa 3-4x/teden, kjer se osredotočiš na nekaj osnovnih vaj. počepi, skleci, kakšni pullupi...
<< x

nike15

Pleničar

Odgovor Če jan 09, 2014 23:19

Kakšna pa bi bila potrebna oprema za izvedbo tega programa?
<< x

unknown3

Uporabniški avatar

Mlečnozobec

Vnosov: 175

Odgovor Pe jan 10, 2014 14:31

ponavadi je osnova palica +nekaj uteži, za začetek lahko delaš tudi s čim drugim, vendar če bi rad povečal mišično maso bo treba v neki točki zvišat obremenitev (konstantna obremenitev kot jo maš zdej na voljo ne bo dovolj za rast, ker se je bo telo hitro navadilo.) Možnosti obiska fitnesa nimaš?
<< x

nike15

Pleničar

Odgovor Pe jan 10, 2014 15:09

Možnosti obiska fitnesa žal nimam, si pa bom probal v kratkem kupiti nekaj osnovnih pripomočkov, kot so palica, fiksne uteži, morda tudi bench...
Za začetek sem si zamislim vadbo celotnega telesa 3x na teden(pon, sre, pet) in kardio vadba na sobnem kolesu( tor, čet, sobota).
http://evilcyber.com/fitness/home-workout-plan-for-teenagers/
Bi bil tak program dober za začetek?
Ali naj v to vključim več raznovrstnih vaj(vaje z utežmi, različne vrste sklec, različne vrste vaj za trebuh...), kot samo sklece, počepi... ali bo to za začetek dovolj?
Hvala za odgovore so mi zelo v pomoč.
<< x

WadeWilson

Mlečnozobec

Vnosov: 288

Odgovor Pe jan 10, 2014 15:15

Če ni možen obisk fitnesa ali pa kakih "igral" oziroma različnih barov, kjer bi lahko fural več vaj body weight treninga pol definitivno nabavi neke dumbbelle, ali pa barbelle. Maš 15kg dumbbell za 20-30€ na mimovrste. Bo treba kakih 60-80€ odštet na žalost :/
Jaz sem bil TOTALEN začetnik in sem delal te vaje z 5kg dumbbeli (torej 10kg skupaj)

Naslov zgleda kot iz neke revije, vem. Ampak obljubim ti, da če boš jih delal vsaj 3x tedensko boš čez 1 mesec že videl razliko :)

Seveda, pa bo treba "upgrejdat". Torej kaki bench, težje uteži, več uteži. Palica za pull upe je super ideja. Tudi več vaj vključit in tako dalje. Pa recimo na split trening prešaltat, kot si si že sam sestavil. Ampak meni je bilo tako najlažje. Bil je full body workout, naučil sem se pravilne forme za veliko vaj, ki jih itak tudi pol uporabljaš.
<< x

nike15

Pleničar

Odgovor Pe jan 10, 2014 15:25

Hvala za link :)
Bom poskusil in po mesecu, dveb povedal kaksen je napredek. + ali naj zraven tega delam se kakšne osnovne vaje npr. trebusnjaki ali je to dovolj?

Vrni se na Osnovno o fitnes vadbi

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 2 gostov

FB skupina FB skupina 2