Izšla je deveta številka revije Maxx Fitness & Bodybuilding

Maxx Fitness & Bodybuilding

Warrior Solo Bar 35 g Postani Fit

Danes je So dec 14, 2019 01:41

Tabela za izračunavanje obrokov

Moderatorji: UrosS, Metka, Stasa, Grom

<< x

marcelllyn

Uporabniški avatar

Pleničar

Vnosov: 64

Kraj: Ljubljana

Odgovor So apr 19, 2008 21:01

#ed_op#DIV#ed_cl#tnx za tabelce, res uporaben pripomoček...#ed_op#/DIV#ed_cl#
<< x

frfljot

Pleničar

Vnosov: 66

Kraj: obala

Odgovor Ne jul 06, 2008 22:47

#ed_op#DIV#ed_cl#res super! #ed_op#IMG src="http://www.maxximum-portal.com/forum/richedit/smileys//smiley20.gif"#ed_cl##ed_op#/DIV#ed_cl#
<< x

Simke1982

Pleničar

Vnosov: 30

Odgovor Ne jul 20, 2008 18:55

Dan, #ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl#Danes sem že objavil #ed_op#span style="font-weight: bold;"#ed_cl#energijski kalkulator#ed_op#/span#ed_cl# katerega sem še popravil tako, da sedaj bi moral biti. #ed_op#br#ed_cl#Računa pa : #ed_op#br#ed_cl#- kalorije posameznega obroka #ed_op#br#ed_cl#- procente posameznega obroka glede na B, OH in M#ed_op#br#ed_cl#- skupne kalorije #ed_op#br#ed_cl#- procente celotnega dnevnega vnosa glede na B, OH, in M. #ed_op#br#ed_cl#- procentualni graf. #ed_op#br#ed_cl#- pod opombe sem mislil da bi si kar pisal trening ..mogoče?#ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl#Datoteka je bila vzeta s forum in sicer od uporabnika #ed_op#span class="name"#ed_cl##ed_op#b#ed_cl#Škobi - ja #ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl#v kolikor kaj ne štima me prosim obvestite. #ed_op#/b#ed_cl##ed_op#/span#ed_cl##ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl#Slika#ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl#Upam, da bom kateremu olajšal začetek dela. #ed_op#br#ed_cl#
<< x

meduza

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 1563

Odgovor Ne jul 20, 2008 20:57

#ed_op#DIV#ed_cl#Fino si to naredil... #ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#&nbsp;#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#Jst sm si&nbsp;tut sama od Škobija priredila tabelco tko, da sem dodala še par vrstic, da imam lahko zdaj presledke med obroki in je zame bolj pregledno.#ed_op#/DIV#ed_cl#
<< x

Sagaris

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 1638

Kraj: Ilirska Bistrica

Odgovor Po jul 21, 2008 13:02

Kdo ti je pa dovolil?

Zajebavam se :smt003 Ma samo da si pomagamo en drugemu, pa je kul! :smt006
I am Not Overweight, I am Undertall (Garfield)
<< x

meduza

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 1563

Odgovor Po jul 21, 2008 22:22

Škobi je napisal/-a:Kdo ti je pa dovolil?
#ed_op#DIV#ed_cl#&nbsp;#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#A rabm dovoljenje?...&nbsp;#ed_op#IMG src="http://www.maxximum-portal.com/forum/richedit/smileys/Sad/3.gif"#ed_cl#&nbsp;#ed_op#IMG src="http://www.maxximum-portal.com/forum/richedit/smileys/Happy/4.gif"#ed_cl##ed_op#/DIV#ed_cl#
<< x

Sagaris

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 1638

Kraj: Ilirska Bistrica

Odgovor To jul 22, 2008 12:27

Zajebavam se
Ful je dobro narjeno! :smt002
I am Not Overweight, I am Undertall (Garfield)
<< x

Simke1982

Pleničar

Odgovor Če jul 31, 2008 18:22

Škobi kaj si mislu mene&nbsp;#ed_op#img src="/forum/richedit/smileys/smiley4.gif"#ed_cl#?? #ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl#Kakor koli...verjetno bodo tabelce prišle prav začetnikom ...kot meni pride prav. #ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl#Nekako da dobiš filing kok poješ....Super stvarca je ! #ed_op#img src="/forum/richedit/smileys/smiley32.gif"#ed_cl##ed_op#br#ed_cl#
<< x

Simke1982

Pleničar

Odgovor Sr jun 03, 2009 21:39

IZRAČUN BMR - ja #ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl#Ekola še neki novega z moje strani povejte če je pravilni izračun! Če ne popravim in dodam novega gor! #ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl#Upam da bom komu pomagal :D #ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl#Slika#ed_op#br#ed_cl#
<< x

Grom

Uporabniški avatar

Šefe

Vnosov: 63916

Odgovor Sr jun 03, 2009 21:45

#ed_op#DIV#ed_cl#Moj komentar na te formule:#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#&nbsp;#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#1.kalorija ni kalorija iz hrane#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#2. povprečen obiskovalec tega foruma ima več mišic kot povprečen človek in ta formulatega ne upošteva#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#3. ljudje se mes seboj preveč razlikujemo. Pri 3000 kCal lahko nekdo z enako težo in aktivnostjo hujša in drugi se redi#ed_op#/DIV#ed_cl##ed_op#DIV#ed_cl#&nbsp;#ed_op#/DIV#ed_cl#
Vabljeni na moje spletne strani: www.gaspergrom.com
<< x

skIs

Uporabniški avatar

Pleničar

Vnosov: 90

Odgovor Po apr 26, 2010 08:30

Re: Tabela za izračunavanje obrokov

vsa čast za tabele za katerimi stoji kar nekaj truda. odlično.
<< x

mulccc

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 1046

Odgovor So okt 09, 2010 13:26

Re:

Simke1982 je napisal/-a:Dan, #ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl#Danes sem že objavil #ed_op#span style="font-weight: bold;"#ed_cl#energijski kalkulator#ed_op#/span#ed_cl# katerega sem še popravil tako, da sedaj bi moral biti. #ed_op#br#ed_cl#Računa pa : #ed_op#br#ed_cl#- kalorije posameznega obroka #ed_op#br#ed_cl#- procente posameznega obroka glede na B, OH in M#ed_op#br#ed_cl#- skupne kalorije #ed_op#br#ed_cl#- procente celotnega dnevnega vnosa glede na B, OH, in M. #ed_op#br#ed_cl#- procentualni graf. #ed_op#br#ed_cl#- pod opombe sem mislil da bi si kar pisal trening ..mogoče?#ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl#Datoteka je bila vzeta s forum in sicer od uporabnika #ed_op#span class="name"#ed_cl##ed_op#b#ed_cl#Škobi - ja #ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl#v kolikor kaj ne štima me prosim obvestite. #ed_op#/b#ed_cl##ed_op#/span#ed_cl##ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl#Slika#ed_op#br#ed_cl##ed_op#br#ed_cl#Upam, da bom kateremu olajšal začetek dela. #ed_op#br#ed_cl#

Zdej sem pa vidu kater whey piješ. Slika Suuuper tabele!
<< x

FlowerPower1

Pleničar

Vnosov: 8

Odgovor Če avg 11, 2011 00:21

uporabna stran je tudi tole ...DilyBurn ;)
<< x

majchika16

Pleničar

Vnosov: 89

Odgovor Če okt 06, 2011 09:10

Živjo,

nikakor mi ne uspe izračunati (pa tudi blond sem ;), zato vas prosim za pomoč.
Zanima me razmerje beljakovin v nekaterih živilih in njihov ekvivalent.

Torej, koliko g B je v beljaku, piščančjih prsih, izolatu, Hy-proju, pustem govejem mesu (stegno), tunah in drugih ribah?

Zanima me delež B, da bi lahko kombinirala pri obrokih: 100 g piščančjih prsi= ? beljakov = ? g izolata = ? tune ...

Ne zanima me kalorična vrednost, ampak samo razmerje B.

Hvala vnaprej (vsem matematikom in drugim brihtnim glavcam ;)
<< x

UrosS

Uporabniški avatar

Posting Freak

Vnosov: 11011

Odgovor Če okt 06, 2011 13:01

100 g piščančjih prsi ima 21 g beljakovin
100 g beljakov ima 11 g beljakovin.

Zanimate torej kolko gramov beljakov rabiš da dobiš isto količino B kot iz 100 g piščančjih prsi če te prav razumem?

100 g beljakov = 11 g B
x g beljakov = 21 g B

x = (21 * 100)/11
x= 191 g

Torej 191 g beljakov ti da enako količino beljakovin kot 100 g piščančjih prsi.
= 25 g HyPro
= 95 g beli krajec (govedina)
= 90 g tune
PrejšnjaNaslednja

Vrni se na Jedilniki forumašev

Kdo je prisoten

Po forumu brska: 0 registriranih uporabnikov in 3 gostov

Warrior Solo Bar 35 g Maxx Burner